UMUDUNUZU KAYBETMEYİN

Sakın sakın sakın ümidiniz kaybetmeyin. Her zaman açılacak bir kapı vardır. Umut sizi besler. Boş umutlara kapılmayın ama akılcı umutlarınız da olmalı. Yoksa öylece beklersiniz gelip de biri size yardım etsin diye. Umudu olan insanın cesareti de olur ve o cesaretle umuduna doğru yürür.
Belki ilk seferinde olmaz ama bir kaç denemeden sonra mutlaka olacaktır bir şeyler. Bana güvenin. Benim umutlarım olmasaydı, hayaller kurmasaydım, o umut ve hayalleri yakalamam için cesaretimi kullanmasaydım; en fazla hala imalat müdürü olurdum. Ama öyle yapmadım. Cesaretle kendimi sürükledim. Hiç bir şey kolay olmadı ama çok şükür başardım. Her kötü olayda hep sabırla mücadele ettim. Kimi zaman kendi gözyaşlarımı kendim sildim ama ümidimi hiç kaybetmedim, inançla tutunduğunuz ümit sizi hayata katar, hayata bağlar ve yolunuzu acar.
Umutları tükenmiş bir insan solmaya mahkum bir insandır. Onu daha sonra yeşertmeniz çok zor olur ya da imkansızdır. Gençken insan daha dayanıklı oluyor. Belki daha sabırsız ama daha dayanıklı. Ve gençken insan daha güzel hayaller kuruyor ev daha büyük umutlar besliyor.
Bu şansı kendinizden almayın! Umudunuzu saklı ve diri tutun! Kendinize ne büyük bir iyilik yapmış olduğunuzu anlayacaksınız.
"Sadakatiyle kişisel güç tek gerçek yatırımdır."
Walt Whitman
DERLEYEN...EDİTÖR
İletişim:[email protected]
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Kişisel gelişim - bireysel gelişim -

Yorumlar