Kişisel Gelişim Uzmanlığı

20.y. yüzyıla ait bir kavram olan kişisel bireysel gelişim, 1960 larda Amerika'da İnsani Potansiyeller Akımı bağlamında kullanılmaya başlandığında, toplumsal gelişimi ön planda tutmadığı için eleştirilmişti. Günümüzde sıkça kullanılan  Sen değişirsen, dünya da değişir.  bağlamda anlamlı bir mesaj içermekte ve kişisel / bireysel gelişim yolculuğunun ruhunu açıklıkla ifade etmektedir.

İnsanlar dil öğrenerek, kitap okuyarak, sinemaya giderek kendilerini iş ve sosyal hayat standartlarına göre geliştirirler.  İnsanlar istedikleri bir çok şeyi elde edebilirler. Gün içinde bir çok kere istediklerimizi elde ediyoruz. Hatta insanlık yüzyıllardır aynı şeyi yapıyor. Hedeflere Ulaşmak yaşamsal gelişimdir.

Zaman zaman insanlarla iyi geçiniyor, zaman zaman da iyi geçinmeyi hiçe sayıyoruz. Bunu hepimiz yapıyoruz. İnsanlarla iyi ilişkiler kurduğumuzda, kaliteli iletişimde bulunduğumuzda bu o an karşımızda olan kişiyle geliştirdiğimiz ilişkimizdir. Ayrıca iyi ilişki ve iletişim kurduğumuz aynı kişiyle, aynı iletişimi her zaman kuramıyoruz.

Her insanın geçmişinde inandığı ve şu anda ona komik gelen birçok düşüncesi, yargısı ve inancı vardır. Zaman ilerledikçe değişmiş birçok düşünceye, inanca ve yargıya sahip oluruz. Bu bizim kabaca, kişilik olarak evrimleşmemizdir.

Kişisel Gelişim olarak tanımladıklarımız kişinin en yüksek potansiyelini açığa çıkartmada, bu potansiyeli en iyi şekilde oluşturmada ve kullanmada katkısı olacak olan yollardan sadece bir kaçıdır. Ne hedefler belirlemek, ne iyi ilişki ve iletişim içinde olmak, nede düşünceleri, inançları, yargıları değiştirmek tek başına Kişisel Gelişim demek değildir. Bunlar kişilikte ve yaşamda gelişimlerdir. Kişisel Gelişime katkısı olan olumlu yaşamsal gelişimlerdir. Ve her insan ister istesin, ister istemesin değişimin içinde yer alır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kişisel Gelişim Uzmanı eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki  Alsancak ve Karşıyaka daki  Kişisel Gelişim Uzmanı   eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Kişisel Gelişim Uzmanını  tıklayabilirsiniz .

Antalya daki Kişisel Gelişim Uzmanı eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Kişisel Gelişim Uzmanını Eğitimini tıklayabilirsiniz .

Denizli daki Kişisel Gelişim Uzmanı eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Kişisel Gelişim Uzmanını Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla daki Kişisel Gelişim Uzmanı eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla  Kişisel Gelişim Uzmanını tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir : kişisel gelişim uzmanı nedir - uzman tv kişisel gelişim - en iyi kişisel gelişim uzmanları - kişisel gelişim uzmanı nasıl olunur - kişisel gelişim uzmanlığı nedir - kişisel gelişim uzmanı - kişisel gelişim uzmanı olmak - kişisel gelişim eğitimleri -

Yorumlar