KISA HİKAYE ÖRNEKLERİ

EVRENSEL BİLGİYE ULAŞMAK - KISA HİKAYE ÖRNEKLERİ

 Bilim adamları maymunlar üzerinde bir araştırma yapmaya karar verirler. Japonya'daki birçok adaya 1000 tane maymunu taksim ederek dağıtırlar. Bu maymunlar dağıtıldıktan sonra onlara yiyecek olarak çamurlu patates verirler.
 
Maymunlar uzun süre bu patatesleri yemezler. Maymunlardan biri bir gün çamurlu patatesi alıp deniz suyuna sokarak temizledikten sonra yer. Bir müddet sonra ayrı adalarda olan maymunların da aynı hareketi yaparak patatesleri yediklerini görürler. Farklı farklı adalarda olan ve birbirleriyle haberleşme imkânı olmayan maymunların bu davranışları bilim adamlarını çok şaşırtır.
 
Hedefe ulaşmak için uğraşan farklı adalardaki maymunlar gösterdikleri çabaların sonunda aynı doğru bilgiye ulaşmışlardır.
 
İletişim araçları sayesinde tüm insanların bilgilere ulaşma imkânı vardır.
Ancak bilgiye ulaşmanın basamakları vardır. Birinci basamaktaki bir kişi onuncu basamaktaki bilgiye ulaşamaz.
 
Gerekli çabayı göstererek en üst basamaklardaki bilgiye ulaşmaya çalıştığımızda dünyanın diğer yerlerinde yaşayan gelişmiş toplumlarla rekabet edebiliriz.
 
Bilgi basamaklarından her yukarıya çıkışımızda yeni bir dünyanın
güzelliği ile karşılaşırız.
 
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Kısa ve Anlamlı Hikayeler - anlamlı kısa hıkayeler - kısa fakat anlamlı hikayeler başlığı - kısa ve öz hikayeler -

Yorumlar