Kendini - Yönetmenin Yolu

KENDİNİ - YÖNETMENİN YOLU:Hiç sarımsak hafiyesi diye bir şey duydunuz mu? Birkaç yıl önce ölen bir arkadaşım sarmısak hafiyesiydi. Sürekli sarımsak arardı ama çok sevdiğinden değil, nefret ettiğinden. Ona göre bir numaralı halk düşmanıydı sarmısak. "Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar?" Eskiden beri mi sarımsaktan nefret ediyordu, yoksa içinde sarmısak olduğunu bildiği bir karışımı yiyip hoşlanmayınca sarımsağa alerjisi olduğunu mu düşünmeye başlamıştı? Her nasılsa! Bu onun için büyük bir ilgi kaynağı olmuştu. Birisi grup olarak akşam yemeğine çıkmayı önerdiğinde tartışma kaçınılmazdı. Birisi, "O sevimli Fransız lokantasına gidebiliriz" dediğinde veya "Bu akşam İtalyan yemeğine ne dersiniz?" diye sorduğunda Alice hemen "Böyle yabancı yerlere gitmesek daha iyi. Güzel Amerikan yemeklerinin yapıldığı yerler daima daha güvenlidir. O yabancı yerler sarmısak kullanmadan yapamıyorlar" diye karşı çıkardı.
Bize akşam yemeğine geleceği zaman salataya sarmısak koymamaya dikkat ederdik, içinde sarmısak tozu olmadığından emin olmak için hazır sos şişesinin üstündeki yazıları bile okurduk îçinde sarımsak varsa hafiyemizin onu hemencecik ortaya çıkaracağını biliyorduk. Böylece, bizi kendisine tuzak kurmakla suçladığında masumiyetimizi kanıtlayabiliyorduk. Çok iyi bir arkadaştı, bu konuda şakalaşırdık hep; "Biliyorum, sarımsağı seversiniz, mutlaka bir şeylere katmışsınızdır", derdi.
Gittiği her yerde sarsımak arıyor, genellikle de buluyor ve o anda hastalanıyordu. Bazı lokantalar yemeklerinde sarmısak olmadığına dair garanti veriyorlardı; ama eğer varsa buluyor ve acı çekerek ödüyordu bunu. İşin ilginç yanı, bazen yemekte sarmısak olmasa da hastalanıyordı. Evet, sarmısağın düşüncesi bile yetiyordu onu hasta etmeye. Tatmin edebileceğiniz gibi, yıllar boyu büyük bir sorun oldu bu onun için.
DERLEYEN...EDİTÖR
İletişim:[email protected]

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kisisel gelisim - gelişim - bireysel gelişim - kisisel gelişim - nlp - hızlı okuma - -

Yorumlar