Karar Verme Konusunda Kendini - Yönetme

Ben  kararlı  bir  insanım. İçimdeki  bilgelik  sayesinde akıllıca  seçimler  yapabilirim. İçimdeki  zeka  benim  için  doğru  olanı  bilir  ve  seçim  yapmamda  bana  yol  gösterir. Evrensel  Akılda  benim  için  mükemmel  bir  plan  var , almak  için  aklımı  açarsam  bana  verilecek.
?Düşündüğünüz  , inandığınız  ve  güvenle  beklediğiniz  her şey  mutlaka  gercekleşir.?  Bu bir yaşam  yasasıdır. Kim  olduğunuzun  önemi  yok. Yasa  kişiler  arasında  ayırım  yapmaz. Kim  olduğunuzu, geçmişinizi,  ulusunuzu veya  ırkınızı  dikkate  almaz. Bilinç  yoluyla  işler. Bu yüzden kendinizle  ılgili  inanabildiğiniz  her şey  tecrübeniz  olur. Gerçek  refah  içsel  hakimiyetle  başlar ki bu yaşamın  her  alanında  zenginlik  getir. Doğru  hareketi ve tam  bir  doyumu içerir. O  zaman  aradığımız  şey, içimizdeki  Mutlak Gücün  varlığının  bilinçinde  olarak  sahip  olacağımız  gercek  refah  bilinci  ve  içsel  hakimiyettir. Bu  bilinci  geliştirirken  beş  temel  prensibi  dikkate  almamız  gerekmektedir.
      1- Allahın  bize  duyduğu  sevgi  kişiye , yere , şarta ve  ortama  bağlı  değildir.
      2-  Kendi  kendimize  koyduğumuz  sınırlamaları  ortadan  kaldırıp  Sonsuzun  bizde  hüküm  sürmesine  izin  vermek  yine  kendi  elimizdedir.
      3-  Her  insan  sonsuzluğu  kendi  sözleriyle  bireyleştirir.
      4-  Kural  şudur; Düşündüğünüz, inandığınız  ve  güvenle  beklediğiniz   her  şey  mutlaka  gerçekleşir.
     5-   Verdiğiniz  ölçüde  Hayat?tan  geri  alırsınız ; Hayatla  bir  bütünsünüz.  
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kendini yonetme - karar verme - kendini nasıl yonetebilirim -

Yorumlar