İŞBİRLİĞİ

İŞBİRLİĞİ
Sorular sormak ikna etmeyi daha çok işbirliğine dayalı bir deneyime dönüştürür. Unutmayın: İkna yeteneğinizi artırmak, insanlar üstünde bir güç uygulama egzersizi değildir. Bazı insanlar başkalarının olayları kendileri gibi görmeleri için hâlâ eski sözel hâkimiyeti kullanma imajına tutunur. Fakat gerçek dünyada artık bu işe yaramamaktadır.
Siz ister ürün satın, siyasi adaylar için çalışmak üzere insanları işe alın, ister topluluk davaları için destek toplamaya çalışın ya da her ne sebeple olursa olsun insanlara üstün gelmeye çalışın, arık söz konusu kişinin (1) algılanan bir ihtiyacı anlaması ve paylaşması (yine bir "çünkü") ve sonra (2) çözümler üstünde sizinle işbirliğine^ girmeye gönüllü olması vurgulanmaktadır.
Siz kendi vizyonunuzu diğer kişilerin ihtiyaçları, istekleri ve hedefleriyle uyumlayabildiğinizde ve onlardan feedback aldığınızda ikna etme gücüne sahip olacaksınız. Bu ihtiyaçları irdelemek ve diğer kişinin ihtiyaç uçurumunu bilmesini sağlamak -ne olduğu ve ne olabileceği arasındaki uçurum ya da "çünkü" -ilk önemli adımdır.

DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :işbirliği - - ikna -

Yorumlar