Hoşunuza Giden Şeyi Alın

Çok şeyiniz olduğu için daha fazlasını alıp bunları biriktirmeyin. Ama, gerçekten istediğiniz veya ihtiyacınız olan bir şeyden kendinizi mahrum etmeyin, bir şeyler almak istediğinizi inkâr etmeyin. Sizin için önemli olan şeyleri satın alırsanız, onları her gün değerlendirebileceksiniz ve evinizi gördüğünüz her şeyle doldurma ihtiyacı duymayacaksınız.
Amerikalılar bir yıl içinde 17 milyardan fazla giyim eşyası satın alıyorlar. Her yıl satın alınan giyim eşyasının en az 100 milyon kilodan fazlasını Selamet Ordusu'na bağışlıyorlar. Biraz eskiyen giysiyi bir kenara fırlatıp yenisini alıyorlar. Federal hükümet ekonomik, büyüme ölçüsüne göre dikiş makinalarını 'giysi ve bakımı' kategorisinden 'yeniden yaratma' kategorisine geçirdi.
Çoğumuz ihtiyacımız olandan fazlasını alıp biriktiriyoruz ve aldıklarımızın hepsini de ne yazık ki kullanamıyoruz. Bu durumda fazla para harcıyor ve karşılığında harcadığımızdan daha azını alıyoruz, çünkü satın aldıklarımız ihtiyaçlarımızla amaçlarımıza hizmet etmiyor.
Bazı insanlar da aşırı tutumludurlar. Tutumlu olduğunuzu göstermek amacıyla ihtiyacınız olan şeyi almaktan kendinizi mahrum etmeyin.
Tüketim maddelerini fazlasıyla satın alıp biriktirmek insanların kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olur; ama giyim eşyalarına aşırı önem vermek mutsuzluğa yol açar.              
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hosunuza - insan - hayat - yaşam -

Yorumlar