HERŞEY PARA DEĞİLDİR

 Restoranlarda evlilik teklifi yapılması pek alışılmadık bir durum değildir. Ama Paul Petrocci kız arkadaşı Adrienne'e bu teklifi ikisinin de çok sevdiği restoranlardan birinde ve değişik bir biçimde yapmaya karar verince, olay alışılmış kalıpların dışına çıktı.
 Paul'un planı; Adrienne'e can alıcı soruyu, Tucson'daki Smuggler's restoranlarından birinin on masalık romantik çatı katında bir öğle yemeği sırasında sormaktı. Planını restoran yöneticisine anlattığında olaylar alışılmışın dışında bir seyir izlemeye başladı.
 Sadece yemek ücreti karşılığında yönetici, çatı katını Paul için kapattı ve duvara boydan boya ‘benimle evlenir misin Adrienne?’ yazılı bir afiş astırdı. Paul ile Adrienne restorana geldiklerinde, girişi kordonla kapatılmış olan çatı katında yalnız bir masanın yer aldığını ve üzerinde restoranın ikramı olan bir şişe şampanya bulunduğunu gördüler. Diğer masaların hepsi kaldırılmıştı.
 Restoran çalışanları bu olay için özel bir masa örtüsü, porselen, gümüş takımlar ve şamdanlar almıştı. Paul bu iş için ne kadar mı ödedi? 13 dolar.
 ‘İlk izlenim bırakmak için ikinci bir fırsatı asla bulamayacaksınız’
 Telefonla iletişim; Tam olmayan bir iletişim ortamında, tam bir iletişim kurmaya çalışmaktır.
 Biri ile konuşurken kendiniz dinliyormuş gibi konuşun ve ‘sen konuşulmaya değersin!’ mesajı verin.
 Birini dinlerken ise, ‘sen dinlemeye değersin! Sen önemlisin!’ mesajı verin.
 
DERLEYEN...EDİTÖR
 İletişim:[email protected]

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :para - kişisel gelişim - değişim -

Yorumlar