Hayaller

En basiti yeni yıla girerken herkesin yepyeni beklentileri ve hayalleri olduğunu görmekteyiz.Kimi insanlar yeni iş projelerini, kimisi okulu bitirip iş hayatına atılma düşüncesini, kimisi yeni bir aşk, kimisi de milli piyangodan bir biletine dayandırıp hayallerinin gerçekleşmesini hayal ediyor.Hayal kurmak insanın en temek özelliğidir. ve bu hayalleri kurmak çok kolaydır.
Sizce NEDEN hayal kurulur? Ve Bu İşin SIRRI ne?

Aslında buna bir sır oalrak bakmıyoruz.. Bu içimizdeki  hayaller, hayata geçirdiğimiz düşüncelerimizin ürünleridir.
 
Hayatımızı yönlendirmek bizim elimizdedir .Hayallerimizi hayata geçirebiliriz. Emmet Fox – Yapıcı Düşünce yöntemiyle ” Elde Edilen Güç” yapıtında bu konuyu şöyle açıklamaktadır:
 
” Şans diye bir şey yoktur. Hiçbir şey şans eseri olamaz. İyi ya da kötü, yaşadığınız her şey değişmeyen, kaçınılmaz yasanın bir sonucudur. Ve o yasayı yöneten de yalnızca sizsiniz. Hiç kimse size hiçbir zarar veremez, fakat çoğu zaman öyle görünür. Bilinçli ya da bilinçsiz olarak bugünkü arzu ettiğiniz ya da etmediğiniz koşulları siz hazırladınız ve sonuç fiziksel sağlığınıza ya da bugünkü durumunuza yansıdı. Siz, yalnızca siz bunları ısmarladınız ve teslim aldınız. Kendiniz ve hayat hakkında yanlış düşünmeye devam ettiğiniz sürece aynı güçlüklerle karşılaşmaya devam edeceksiniz. Her tohumun kendi cinsinden meyve vermesi kaçınılmazdır ve düşünce de kaderin tohumudur.
 
Düşüncelerimiz olumlu ve eyleme dönük olması sonucunda meyve veren bir ağaç gibi hayallerimizin gerçekleştiğini göreceksiniz.”
Sabah kalkıp akşam uyuyana kadar beynimizdeki düşünceler(bizim kontrolümüzde olan ) 60,000 – 80,000 defa tekrarlanmaktadır. Düşünce ne ise meyvesi de o olacaktır. 
 
Ne düşünürseniz gerçekleşmeye başladığını görürsünüz. Tabi ki ne düşünürseniz ve neye odaklanırsanız? Olumlu düşünüyorsunuz? Olumsuz mu? Nelere odaklanıyorsunuz?
 
Bunu şöyle açıklayabiliriz:
 
Düşüncelerimizin yer aldığı beynimizi bir gemiye benzetebiliriz. geminin kaptanı ise biziz. Gemide (beynimizde) 100 milyar tayfa (nöron) çalışmakta ve bizden emirler (telkinler) alarak hareket etmektedirler.
Bu gemiyi doğru yere yönlendirmek için neyi bekliyorsunuz?
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hayal - hayaller - başarı -

Yorumlar