Gülmek

Büyük bir şirket, yeniden yapılanmasını ve olası işten çıkarmaları açıklamak için bir program sunmak üzere Muppet Show-'un kuklalarını kiraladı. Texas'ta bir hastanede, bir gönüllü, hastalara ağrılarını azaltmak için komedi filmleri izletti. Doğu sahilinde bir hapishanede çok gergin olan mahkûmlara yeni durumlarına alışmaları için çizgi film terapisi uygulandı.New York'lu bir doktor hastalarına hastalıklarını unutturmak için hokkabazlık yapmayı öğretti. Kaliforniya'da hastabakıcılık hizmeti veren bir firma hastalarına içinde bulundukları duruma alışmaları için bir mizah programı izletti.
Hem tıp çevreleri hem de diğer çevreler mizahı, hastalıkların iyileşmesi, akıl sağlığı ve yaraların sarılması konusunda önemli bir kaynak olarak kullanıyorlar. Mizah insanların zor ve üzüntülü dönemlerine uyum sağlamaları için kullanılmaya başladı. Böyle bir durumda size de yardımcı olabilir.
Mizah bize güç ve yeni bir perspektif kazandırır. En zor durumların bile üstesinden gelmemizi, dayanıklı olmamızı sağlar. Dünyamızın paramparça olduğunu düşündüğümüz zamanlarda dengemizi korumamıza ve farklı perspektifler geliştirmemize yardımcı olur.
Mizah; çoğu zaman göz ardı edilse de, ağlayacak gibi olduğumuz zamanlarda bir araç, inanılmaz bir şeydir. "Eğer her şeyde mizah bulabilirsen," der komedyen Bili Cosby, "yaşamını sürdürebilirsin."
 DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :gülme - gülmek - mizah - başarı - kişisel gelişim -

Yorumlar