GELİŞİM VE MOTİVASYON HİKAYELERİ -

GELİŞİM VE MOTİVASYON HİKAYELERİ - İYİLİKLER UNUTULMAZ
 
Yataktaki adam başucunda bekleyen genç doktora:
"Allah senden razı olsun evladım." dedi. "Benim için yurtdışından zahmet edip buraya kadar gelmeni yaşadığım sürece unutmayacağım."
Ameliyat edilen kişi büyük bir hastanenin başhekimiydi. Tedavisi ancak yurt dışında mümkün görülen hastalığı aniden artınca doktor arkadaşları onun böyle bir yolculuğa dayanamayacağını anlamış ve kurtarma umudunun azlığına rağmen ameliyatı üslenmeye karar vermişlerdi. Ameliyatın zor ve yeni bir ihtisas sahası olmasından dolayı biraz tereddütleri de var idi. Fakat o konuda sayılı bir uzman olan bu genç doktor nereden haber almışsa almış ve Hızır gibi yetişip onu kurtarmıştı. Yaşlı doktor kendisine yapılan bu iyiliğe nasıl mukabele edeceğini bilemiyor ve hemen yanında oturan genç adamın ellerini sıkarcasına tutuyordu.
Hayata yeniden dönmenin sevinciyle hiç durmadan konuşuyordu.
 
"Ameliyat için beni bayılttığınızda her nedense gençlik yıllarıma döndüm." diye devam etti. "Henüz toy bir asistanken anne karnındaki bir bebeğin sakat olduğunu anlamış ve onu bu şekilde yaşatmaktansa öldürmeyi düşünürken kalp atışlarını duyup kıyamamıştım. "Planlama" bahanesiyle sapasağlam yavruları bile katleden canavarlara rağmen o yavrunun yaşamasını istediğim için Allah seni imdadıma göndermiş olmalı." Genç doktor ancak bir babanın evladına karşı gösterebileceği sıcaklıkla kavranan ellerini tutup biraz geriye çekildi ve dizlerinden aşağısına "takma" olan bacaklarını gösterirken di.
"Allah hiçbir iyiliği unutmaz efendim." diye gülümse-
"Kurtardığınız o çocuk bendim."
 
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Gelişim ve Motivasyon Hikayeleri -

Yorumlar