FİKİR ÜRETİN

İyi fikirler üretmek zorundasınız. İyi fikirler öyle rasgele oluşmaz. Kaliteli fikirler üretebilmek için araştırmacı ve inceleyici bir yapıya sahip olmanız gerekir ki, orijinal fikirler üretebilesiniz. Yeni fikirler geleceğe açılan kapılardır, sizi zenginleştirir. Hiç beklenmedik bir anda üreteceğiniz bir fikir kariyerinizin yönünü değiştirebilir.
Fikir sahibiyseniz, sizi dikkate alırlar. Kişilikli insanlar, fikir sahibi olan insanlardır. Tabii ki bu fikirlerin kölesi de olmayın,
Cenap Şahabettin'in dediği gibi, zamanı geldiğinde fikirlerinizin değişmesi gerekir; şartlar, imkanlar, düzen ve dünyanın gidişi bir önce savunduğunuz fikirler üzerinde değişiklikler yapmanızı gerektirecektir, hiç düşünmeden yapın!
Dünya değiştikçe imkanlar genişliyor ve genişleyen imkanlara göre sizin fikirleriniz de değişmeli. Zaten bazı eski fikirlerinizi beğenmeyip yerine yenilerini koymanız lazım. Bunu yapabiliyorsanız konuyu çözmüşsünüz demektir. Her yeni fikir, yeni bir vizyondur ve vizyonunuz sizin gideceğiniz yöndeki başarınızı belirler.
 DERLEYEN...EDİTÖR
İletişim:[email protected]
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Kişisel gelişim - bireysel gelişim - telkin -

Yorumlar