En İyi Kişisel Gelişim Uzmanı

Kişisel Gelişim Uzmanı Nedir? İnsanın var olmasıyla birlikte Kişisel Gelişim de var olmuştur. Dinler, efsaneler, hikayeler, masallar, romanlar, oyunlar hep insanlığın yaşamı boyunca kişisel gelişim konusuna hizmet etmişlerdir. Kişisel gelişimin bilimsellik ve araştırma devri 1900 lü yılların başından itibaren bazı araştırmacıların aşağıdaki sorunun yanıtını bulmaya çalışmaları ile başlamıştır.

Yaşam sürecinin, ortalama 20 yaşına kadar eğitim 20-30 yıl iş hayatı, hayat şartlarının getirdiği stres, ekonomik baskılar, manevi zorlukların da doğurduğu fiziksel ve ruhsal hastalıklar diye düşünürsek, bize kalan kısım, çocukluğumuz ve emekliliğimizdir. Göz açıp kapayıncaya kadar geçen zaman için yapılacak hiçbir şey de olmadığından, elimizi çabuk tutup hayatta, kendimiz için de bi şeyler yapmalıyız. Hayatımıza ruhsal oksijen vermeliyiz.

Kişisel gelişim bireyi çok yönlü geliştirmeyi amaçlar. Çünkü insanı sosyal hayatta etkili, verimli, güçlü kılmanın yolu bilgi yapılandırmasıdır. İnsan bunu ancak farklı öğrenmeler gerçekleştirerek yapar. Bu öğrenmeler arasında ilişki kurduğu takdirde yaratıcı düşünme becerisi kazanabilir. İşte kişisel gelişim ile bu amaçlanarak, birey bu potansiyel ve ilişkileri güçlendirip geliştirerek yapılandırmaktadır.

Küçücük bir çocuk gibi sızlanıp, şikâyet edeceğimize, durumumuzu gözden geçirip, neredeyiz, nereye varmak istiyoruz ve varmak istediğimiz yere ulaşmak için nelere ihtiyacımız var diye hayatımızı gözden geçirmemiz gerekir.

İşte kişisel gelişim ve ruhsal gelişim tam da bu noktada devreye girer. Birisi hayatta varmak istediğimiz hedeflerin sınırlarını zorlamamız için bize gereken güven ve desteği verir, kendimizi daha yakından tanımamıza, diğeri de ruhsal anlamda bilincimizi daha üst seviyelere taşımamıza yardımcı olur, iki konu birbirinin tamamlayıcısıdır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kişisel Gelişim Uzmanı eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki  Alsancak ve Karşıyaka daki  Kişisel Gelişim Uzmanı   eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Kişisel Gelişim Uzmanını  tıklayabilirsiniz .

Antalya daki Kişisel Gelişim Uzmanı eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Kişisel Gelişim Uzmanını Eğitimini tıklayabilirsiniz .

Denizli daki Kişisel Gelişim Uzmanı eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Kişisel Gelişim Uzmanını Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla daki Kişisel Gelişim Uzmanı eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla  Kişisel Gelişim Uzmanını tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir : kişisel gelişim kitapları - en iyi kişisel gelişim kitapları -

Yorumlar