Egzersiz

Egzersiz
İster yorucu bir antrenman olsun, ister düzenli uzun bir yürüyüş, egzersiz yapan kişiler kendilerini daha sağlıklı, daha iyi hissederler ve hayattan daha fazla zevk alırlar.
Ünlü bir yönetici şöyle derdi: ‘Egzersiz yapmam gerektiği fikri ne zaman aklıma gelse, bu düşünce aklımdan çıkıncaya dek yatarım.’
Bunu çok söylerdi ve onun bu felsefesi enerjisinin azalmasına ve sağlık sorunlarına yol açtı. Buna da şaşmamak gerekir.
Doktorlar kendisine yaşam tarzını değiştirmesinin kaçınılmaz olduğunu söyleyerek onu etkilediler. O da bunu yapmaya çalıştı. Sonunda egzersiz yapmaktan zevk aldığını anlayınca çok şaşırdı. Zamanın bir kısmını endişesiz, kaygısız geçirmek ve olumlu bir şey yapmak ele geçirilen en iyi fırsattı. Egzersiz onu yoracağı yerde enerjisini artırdı.
Bu kişinin şimdiki yaşam felsefesi ise şudur: ‘Egzersiz yapmaktan o kadar çok hoşlanıyorum ki, bunu kelimelerle zor ifade ediyorum.’
fiziksel faaliyetlerle ilgili bir araştırına şu gerçeği ortaya çıkarmıştır: Egzersiz insanın kendine olan güvenini artırıyor ve bunun sonucu olarak insanın kendine verdiği değeri destekleyip, kuvvetlendiriyor. Düzenli bir şekilde yapılan egzersiz, ki buna hızlı, canlı yürüyüşler de dahil, mutluluğu yüzde 12 oranında artırıyor ve insanın kendi imajını gel işi in nede etkili bir faktör olabiliyor.
 
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Egzersiz - mutlu - mutlu olmak -

Yorumlar