BİR İZLEYİCİ KAZANMAK

BİR İZLEYİCİ KAZANMAK
Fakat herhangi güncel bir CEO'ya personel kafeteryasında ketçap markasını değiştirmeyi denediği takdirde neler olacağını sorun. Herhangi bir müdür yardımcısına otuz kişilik bir lise sınıfına okul avlusunu kirlettikleri takdirde okuldan sonra kalma cezası alacaklarını söylediği takdirde neler olacağını sorun. Herhangi bir bölgesel satış yöneticisine bireysel mağaza yöneticilerinden tüm vitrinlerinde işaretleri tekdüze biçimde yükseltmelerini istediği takdirde neler olacağını sorun.
John Gardner, Common Cause'un kurucusu ve eski ABD Sağlık, Eğitim ve Refah Bakanına göre, "Liderler neredeyse hiçbir zaman resmedildikleri kadar yetki sahibi değildir ve izleyiciler de hiçbir zaman kişinin hayal edebileceği kadar boyun eğen insanlar değildir." Liderlere "tabi olan kişiler verilebilir fakat bunlara bir izleyici verilemez. Bir izleyici kazanılmalıdır."
Öyleyse, bu bireysellik çağında her zamankinden çok, bazen patronlar kendi yollarında gider -ve bazen de gidemez. Geleneksel otoritenin giderek daha az zorlayıcı olmasıyla birlikte, mevkii gücü şaşırtıcı biçimde bir kurumda, bu ister bir aile, işyeri, okul, hokey takımı, sendika, vs. olsun az etkiye sahip olabilir.

DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :karizmatik - qarizma - karizma nedir - karizma sözler -

Yorumlar