Bilinçaltınızın Rehberliğine Nasıl Girersiniz?

Zor bir karar" diye adlandırdığınız bir aşamaya geldiğiniz vakit ya da herhangi bir probleme bir çözüm bulamadığınızda hemen o konuda yapıcı olarak düşünmeye başlayın. Eğer korku ve endişe duyuyorsanız, bunu düşünmekten saymayın. Gerçekten düşünmek demek, korkulardan bağımsız olmak demektir.
İşte size, her hangi bir konuda nasıl rehber bulacağınızı anlatan basit bir teknik: Zihninizi ve bedeninizi iyice gevşetin. Bedeninize rahatlamasını söyleyin; size uymak zorunda olduğundan dediğinizi yapacaktır. Bedenin iradesi ya da kendine ait bir bilinci yoktur. Bedeniniz, inançlarınızı ve izlenimlerini kaydeden bir duygu diskidir. Dikkatinizi toplayın; bütün düşüncelerinizi problemin çözümü üzerine odaklayın. Onu bilinçaltınızla çözmeye çalışın. Tam istediğiniz çözüme ulaşınca nasıl mutlu olacağınızı düşünün. Şu anda o çözüme ulaşmış olsanız nasıl hissedecekseniz kendinizi öyle hissedin. Bırakın zihniniz o rahatlamış haliyle sizin bu hislerinize ayak uydursun; sonra da uyuyun. Uyandığınızda, aklınızda bir cevap yoksa, başka bir şeyle ilgilenin. Büyük bir olasılıkla, zihninizi başka bir şeyle meşgul ettiğinizde, aradığınız cevap tost makinesinden fırlayan ekmek dilimi gibi aniden ortaya çıkıverecektir.
Bilinçaltınız tarafından yönlendirilmek istiyorsanız bilin ki en iyi yol en basit olanıdır. İşte bir örnek: Bir zamanlar, bana aile yadigarı olarak kalan çok değerli bir yüzüğü kaybetmiştim. Her yere baktım ama bir türlü bulamadım. Geceleri tıpkı karşımdaki biriyle konuşur gibi bilinçaltımla konuşmaya başladım. Uykuya dalmadan önce ona şöyle dedim: "Sen her şeyi bilirsin; yüzüğün de nerede olduğunu biliyorsun ve şimdi bana onun nerede olduğunu açıklıyorsun."
Sabahleyin aniden uyandım; kulağımda şu sözler çınlıyordu: "Robert'a sor!"
Bunu, dokuz yaşlarındaki bir çocuk olan Robert'a sormanın çok anlamsız olduğunu düşündüm ama yine de içimden gelen sesin dediklerine uydum.
Robert şöyle dedi: "A, evet, onu bahçede buldum ve odamdaki masanın üzerine bıraktım. Pek değerli bir şey olmadığını düşündüğüm için kimseye bir şey söylemedim."
Bilinçaltınız her sorunun cevabını verecektir; yeter ki siz ona güvenin.
Babasının Vasiyetinin Yerini Bilinçaltını Kullanarak Bulan Adam
Bu deneyimi, seminerlerime katılan genç bir adam yaşadı. Babası aniden ölmüş ve hiçbir vasiyet bırakmamıştı. Fakat, kız kardeşi, babasının herkes için adil bir dağılım düşünerek bir vasiyet hazırlattığını kendisine söylediğini anlattı. Bu vasiyet ne kadar arandıysa bir türlü bulunamadı.
Uyumadan bu genç adam zihninin derinlikleriyle şöyle bir konuşma yapmış: "Şu anda bilinçaltıma bu isteğimi iletiyorum. O, vasiyetnamenin nerede olduğunu biliyor ve bunu bana da açıklayacak." Sonra da bu dileğini tek bir sözcük içinde toplamış: "Cevapla." Ve bunu ninni gibi defalarca tekrarlamış. "Cevapla" sözcüğünü söyleye söyleye uykuya dalmış.
Ertesi gün bu genç adam aniden Los Angeles 'taki belli bir bankaya gitmek için içinde çok güçlü bir dürtü duymuş. Oraya gittiğinde babasının adına kayıtlı bir kasa kiralandığını öğrenmiş ve sorusunun cevabı da bu kasasının içinden çıkmış.
Uykuya dalarken aklınızdaki düşünceler kendi içinizdeki çok güçlü bir eğilimi açığa çıkartır. Örneğin, diyelim ki evinizi satıp satmamak, hisse senedi alıp almamak, bir yere ortak olup olmamak, bir şehre taşınıp taşınmamak ya da şu andaki sözleşmeyi feshetmek veya yeni bir sözleşme yapıp yapmamak konusunda tereddüt içindesiniz. Şöyle yapın: Büronuzdaki koltuğunuza ya da sandalyenize oturun ve sakinlesin. Evrensel bir etki ve tepki yasası olduğunu hatırlayın. Etki, sizin düşüncenizdir. Tepki ise bilinçaltınızdan gelen karşılıktır. Bilinçaltı zihin tepkisel ve yansıtıcı bir yapıya sahiptir. Geri teper, karşılık verir ve yansıtır. Bu muhabere yasasıdır. Siz doğru hareket üzerine yoğunlaştığınızda, otomatik olarak bilinçaltınızdan gelen cevabı ya da yönlendirilmeyi temsil eden bir tepki ya da karşılık alacaksınız.
Yönlendirilmeyi beklerken yalnızca doğru hareketin ne olacağı üzerinde düşünün; bunun anlamı, bilinçaltınızda yerleşik olan sınırsız zekayı, onun sizi kullanacağı noktaya gelene kadar kullanmaktır. Bu noktadan sonra, sizin hareketleriniz bilge ve her şeye yetkin olan sübjektif akıl tarafından kontrol edilecek ve yönlendirileceksiniz. Verdiğiniz karar her zaman doğru karar olacak. Yaptığınız hareket mutlaka doğru hareket olacak, çünkü doğru olanı yapmak üzere zorlayıcı ve sübjektif bir kuvvet altına gireceksiniz. Zorlayıcı kuvvet terimini kullanıyorum; çünkü bilinçaltının yasası bir zorlayıcı bir kuvvettir.

DERLEYEN: EDİTÖR
İletişim:[email protected]
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :bilinç - bilinçaltı - olumlama - telkin - hipnoz - nlp - olumlama - subliminal - subliminal mp3 - bilinçaltı telkin - -

Yorumlar