Beyninizi Etkilemek İçin Fizyolojinizi Kullanın

Beyninizi daha iyi kontrol etmek, daha enerjik ve daha etkin bir insan olmak istiyorsanız fizyolojinizi doğru kullanmanız gerekir, içinde bulunduğunuz durumları istediğiniz yönde anında değiştirmenin en kısa yolu fizyolojiyi iyi kullanmaktır.
Canınızın sıkkın olduğu ve herhangi bir şeyi yapacak enerjiyi kendinizde hissetmediğiniz anlarda, kendinizi heyecanlı, hareketli ve enerjik bir fizyolojiye uyarlarsanız sonuçta siz de aynı duruma girersiniz. İsterseniz bunu hemen test edip onaylayabilirsiniz. Lütfen şimdi oturduğunuz yerden kalkın, yere sağlam ve kendinizden emin bir şekilde basın, omuzlarınızı dik tutun, yumruklarınızı hafif sıkın, derin bir nefes alın ve yüzünüze hafif bir tebbessüm kondurun. Bunları yaptıktan sonra neler hissediyorsunuz. Eğer herkes gibi iseniz büyük olasılıkla kendinizi daha enerjik, daha canlı ve daha becerikli hissedersiniz. Bu durumdayken birçok işin altından rahatlıkla kalkabileceğiniz hissine kapılırsınız.
Fizyolojik olarak canlı olduğumuz zamanlar dünyaya başka türlü bakarız. Her şey bize daha hoş görünür. Fizyolojik olarak cansız olduğumuz zamanlar ise yaşadığımız şeylerden pek lezzet almayız. Bu nedenle fizyolojinin bizi nasıl etkilediğini bilmek önemlidir.
Dikkat edin! Fizyolojiniz hayatınızın akışını değiştirebilir.
Canlılık ve ruhsal çöküntünün kişiler tarafından alınan bir karar olduğunu biliyor muydunuz? Bu size biraz ilginç gelebilir ama çevrenizde ruhsal çöküntü veya depresyon yaşayan insanların bu durumları sadece kendi aldıkları bir karardır. Aynı koşullarda yaşayan binlerce insan olduğu halde bazıları mevcut koşulların kendilerini depresyona ittiğini söylemektedirler. Oysaki bu onların kişisel tercihlerinden başka bir şey değildir.
Tabiî ki hiç kimse canlılık ve mutluluk durumunu bırakıp çöküntü ve depresyon içinde olmak istemez. Şaşırtıcı olan şey her gün binlerce insanın depresyona girmeye karar vermesidir. Bu tip şeyler toplumda o kadar yaygınlaştı ki... Yakın bir tarihte çevrenizde şöyle ilanlar görürseniz hiç şaşırmayın: ‘Bu iş yerinde önümüzdeki 8 gün içerisin de yaşanacak depresyon nedeniyle üretime ara verilmiştir.’ ‘Depresyon münasebetiyle kapalıyız.’ ‘Depresyon nedeniyle çevreye verdiğimiz geçici rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.’Peki depresyona giren ve çöküntü durumu yaşayan insanlar bunu nasıl başarıyorlar? Çöküntü zihinsel bir durumdur. Çöküntüye girmeye karar veren bir kişi öncelikle kendisiyle olumsuz bir iç konuşma yapar. Bunun yanında çöküntü durumunun tam anlamıyla gerçekleşebilmesi için çok belirgin bir fizyolojiye gereksinim vardır. Çöküntü içindeki insan genellikle yere bakarak etrafta dolaşır. Omuzlarını aşağı düşürür, kısa kısa ve zayıf nefes alır. Bu insanların yaptığı bütün iş vücudunu çöküntü fizyolojisine sokmaktır.Çöküntü veya depresyondan kurtulmanın en kısa yolu olayları olumlu bir bakış açısıyla görme, güçlendirici bir iç konuşma yapma ve fizyolojiyi doğru kullanmaktır.
Fizyolojinizi ‘kullanarak bütün duygularınızın komuta merkezi olan beyninizi kontrol altına alabilirsiziniz. Neşeli bir insan mı olmak istiyorsunuz? Öyleyse fizyolojinizi neşeli insanların kullandığı gibi kullanın. Yaşadığınız her duygunun ve her durumun fizyolojik bir karşılığı muhakkak vardır.
 
DERLEYEN...EDİTÖR
İletişim:[email protected]
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :beyninizi - etkilemek - icin - fizyoloji - kullanin -

Yorumlar