BAŞARI KAZANMAK İÇİN BİR NEDEN GEREKLİ

BAŞARI KAZANMAK İÇİN BİR NEDEN GEREKLİ
İsteğiniz daha iyi bir bellek değil mi? Bu istek her şeyden önce gerçek bir gereksinmeden kaynaklanmalıdır. Bu bir zorunluluktur. Ancak güçlü bir güdü, başarınız için dayanak olarak, güvenilir önkoşulu oluşturabilir.
Ama biliyorum... Hepinizin böyle itekleyici, dürtükleyici, zorlayıcı gerekçeniz var. Böyle bir güdünüz olmasaydı, bu kitabı elinize bile almazdınız.
Belleğimi geliştirmem konusunda ilk dürtüleri bana veren lise öğrenimim olmuştur. İkisi de öğretim görevlisi olan larınemle babam, bilgilerinden büyük ölçüde yararlanmamı sağlayacak ortamı oluşturmayı çok iyi bilen kimselerdi. Bugün ikisi de hâlâ mesleklerini başarıyla sürdürmektedirler. O günlerde benden bekledikleri sadece okulda başarılı olmam değildi. Ev ödevlerimi özene bezene yapmam da. Kendilerine sürekli iyi notlar getirmem de larınemle babam için olağan şeyler sayılıyordu.
 Onların bu tutumuna ayak uyduruyordum. Ama öte yandan başka kızlar gibi ben de, kız ve erkek arkadaşlarımla olabildiğince çok gezip tozmak istiyordum. Ne var ki ev ödevlerimi bitirmeden, beni asla dışarı salmıyorlardı. Ayrıca okuldaki başarımda küçük de olsa herhangi bir düşme meydana gelince, serbest saatlerim hemen kısıtlanıveriyordu.


DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :başarı - motivasyon - basari hikayesi - basarı hikayeleri -

Yorumlar