YAŞANMIŞ BAŞARI HİKAYELER

DÜNYADAKİ EN İYİ FIRINCI - YAŞANMIŞ BAŞARI HİKAYELER
 
Lionel Poilane'nin babası Fransız bir fırıncıydı ve Lionel genç bir adamken aile  fırını ona miras kaldı. Öylece oturup, ateşi izlemektense o, çarpıcı ve farklı olmak  için çabaladı.
 
Geniş çaplı bir araştırma yaptı ve 8000'den fazla Fransız fırıncıyla kullandıkları teknik üzerine konuştu. Organik tatlandırıcı kullanmakta Fransa'da öncü oldu.

Baget pişirmeyi reddetti, çünkü bunların çok tatsız Fransızlar'a çok yabancı olduğunu (bunların çoğu Viyana'dan getiriliyordu) düşünüyordu. Dünyada ekmek pişirmeyle ilgili bütün kitapları topladı ve çalıştı.
Keşfettiği ekşi hamurun içinde tatlandırıcı, su, maya ve deniz tuzu vardı ve odun  ateşinde pişiriliyordu. Poilane tecrübeli fırıncıları istemedi (bana onların  öğrenmeme sorunları olduğunu söyledi) ve bunun yerine onun yanında yıllarca  çalışmaya istekli genç adamları işe aldı.
 
İlk bakışta, Fransa'nın kurulmuş düzeni ürünleri reddetti, çünkü farklı ve
cüretkar olduklarını düşünüyorlardı. Ama ekmeklerin üstün kalitesi ve
Poilane'in başarma azmi sonunda onları zafere götürdü.

Fikir müthiş bir hızla yayıldı ve şimdi Paris'teki bütün ünlü restoranlar Poilane ekmeğiyle servis yapıyor. Dünyanın dört bir yanından insanlar Poilone'nin 'daki  küçük dükkanına büyük boy bir ekşi hamur ekmeği ya da çoğunlukla daha  fazlasını almaya geliyor. Kurduğu  şirket dünyanın dört bir tarafına elde  yapılmaya başlayıp küresel pazara yayılan bu ürünü ihraç ediyor. Sadece geçen  yıl, Lionel 10 milyon$'dan daha fazla ekmek satışı yaptı.
 
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :başarı öyküleri - yaşanmış dini başarı hikayeleri - yaşanmış sevgi başarı zenginlik sevgi hikayeleri - yaşanmış hikayeler hikayeleri - yaşanmış aşk hikayeleri - yaşanmış hayat hikayeleri - yaşanmış komik olaylar - yaşanmış hikayeler -

Yorumlar