Kariyer Koçluğu Eğitimi

'Kişilerin performanslarını arttırarak olumlu sonuçlar elde etmelerini sağlayan etkili bir değişim, algılama, farkında olma ve gelişim dönemidir.

Profesyonel kariyer koçları danışanları ile iş ve kariyer konularında birlikte çalışırlar. Profesyonel koçlar sayesinde kişiler daha sağlıklı hedef belirler, daha aktif olur, daha doğru kararlar alırlar ve var olan güçlü yönlerini daha etkili ve faydalı kullanırlar.
 
Kariyer Koçluğu Hizmetinden Kimler Faydalanabilir?

Gelecekte iyi yerlerde olmak isteyen her birey kariyer koçluğu hizmetlerinden faydalanabilir. Hiçbir konum farkı olmadan apartman görevlisinden üst düzey yöneticilere kadar istediği yaşama kavuşmak isteyen, kendi yaşamını kendi yönetmek isteyen, hedefine ulaşmak isteyen herkes koçluk çalışması yapabilir.

Koçların Özellikleri

Profesyonel koçlar, danışanlarının özel ve iş hayatlarında hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olurlar. Bu ortaklık sizin hedefleriniz doğrultusunda gizli yapılır.Kişilere performanslarını ve yaşam kalitelerini arttırmaları için yardımcı olurlar.
Koçlar, uzmanlaşmış kişilerdir ve belirli bir sektör ile ilgili bilgiye sahip olmayabilirler. Başka alanlardaki uzmanlıklarını, koçluk sürecini basite indirgemek için kullanabilirler, ancak asla bunları tedavi etmek amaçlı kullanamazlar.

Koçlar dinlemek, gözlemlemek ve danışanın bireysel ihtiyaçlarına uygun çözümler bulmak için eğitim almıştır. Koçlar çözümleri ve yöntemleri danışanın kendisinden edinirler; danışanın temelde yaratıcı ve becerikli olduğu inancına sahiptirler. Çözümün kendilerinde olduğunu anlatırlar. Koçun görevi,  bireyde bulunan yetenek ve yaratıcılığı ortaya çıkarıp ,geliştirmek için yardımcı olmaktır.

'
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :İş Kariyer Koçluğu - Kariyer Koçları - Kariyer Koçluğu - kariyer koçluğu nedir - kariyer koçluğu eğitimi - kariyer koçu -

Yorumlar