İlişki Koçluğu Nedir?

İlişki koçluğunun temelinde yaşanan sorunların önüne geçilmesi ve mükemmel bir çift olarak hem o ilişki yaşayanların o ilişkiden aldıkları haz hem de çevrelerinde imrenilen bir çift olmalarını sağlamak yatar.Bireyin kendisiyle olan ilişkisini ve bu ilişkiden dışarı yansıyan görüntüsünü görmeye ve değerlendirmeye çalışır. Kişilerin birbirleriyle, kendileri ve bulundukları kurum arasında, kurumların birbiri ile ilgili iletişim ve davranış tarzlarına bakmaya yardımcı olan bir hizmettir.

İlişki Koçu kimdir?

kendiniz ve sizinle bağlantıda olan çevreniz ile aranızdaki ilişkinin kalitesini arttırmaya yönelik çalışma yapan kişidir.

İlişki Koçluğu nelere yardımcı olur?

Kişinin güçlü yanlarının dengelenmesine ve zayıf yanlarının geliştirilip, güçlü hale getirilmesine ve desteklenmesine yeni bir bakış açısı sunar. Bireyin ilişkide bulunduğu kişi veya kurumlarca dışarıdan nasıl anlaşıldığı veya algılandığı ve bu anlayışın nasıl değiştirilip dönüştürüleceği konusunda yardımcı olur.

İlişki Koçluğu ne sağlar?

Kişinin kendine dışarıdan bakması yoluyla, iş, arkadaş, aile vb arasındaki diyalog ve davranışlarında, daha anlaşılır olacağı, kendini rahatça ifade edebileceğini sağlar. Birey kendini ifade ederken daha az enerji harcayıp, zamanı en iyi şekilde kullanabilmeyi öğrenir.

İlişki Koçluğu hangi alanlarda çalışır?

İlişkide olduğumuz kişi ve kişilerle ya da bağlantıda olduğumuz kurum ve kuruluşlarla daha sağlıklı bir yapı veya ilişki oluşturmak için çalışır.

İlişki Koçluğunun amacı nedir ?

 

Kişinin gerçeğinde, yaşadığı toplum içinde yanlış değil farklı kişilikler olduğunu anlamayı ve kavramayı amaçlar. Bu çerçevede sağlıklı ilişkiler kurmayı ve geliştirmeyi hedefler.

Kimin “İlişki Koç”una ihtiyacı vardır?

“İlişkilerde ihtiyaçlarımı nasıl belirleyeceğim?” soruna cevap arayan herkesin. İlişkilerimde; “Daha ne yapabilirim?”, “Nasıl başarılı olabilirim?”, “Daha mutlu, sağlıklı ve özgürce nasıl yaşayabilirim?” diyenlerin ilişki koçluğuna ihtiyacı vardır.

İlişkilerde mucize mümkün mü?

Evet. İnsanların birbirinden farklı ilişkileri vardır. Bireylerin yaklaşık % 75'i de bizden farklı iletişim kurarlar. Farklılıklar ancak onları anlamlandıramadığımızda bir sorun oluşturur. Her kişi farklı yönleriyle değerli bir katkıda bulunur. Kendimizi ve çevremizdekileri tanıyarak iletişimi kolay hale getirmekle çevremizle  etkin bir iletişim kurabiliriz

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

İlişki Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki İlişki Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki İlişki Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :ilişki koçu - ilişki koçluğu - ilişki koçluğu nedir -

Yorumlar