İZMİR EVLİLİK DANIŞMANLIĞI

İzmir evlilik danışmanı - Profesyonel İlişki Koçluğu
 
Günümüzde yaşam şartlarının ağırlaşması ile beraber son yıllarda boşanan çiftlerin sayısındaki artış, evlilik danışmanlığı, İlişki koçluğu gibi yeni meslekler doğurdu.
Ülkemizde boşanmalarının  en çok olduğu  ilk sırada yer alan İzmir'de son yıllarda yaşam koçluğuna olan talep her geçen gün artmaktadır.
 Boşanma hızı ve yoğunluğu yönünden liderliği hiçbir kente kaptırmayan İzmir'de ‘evlilik danışmanlığına ilgi artınca birçok uzman bu alanda hizmet vermek için kolları sıvadı . İlişki koçluğu( evlilik danışmanlığına) büyük bir sorumluluk gerektirdiğini ve bazen bir ilişkinin bitmesine bile sebep olunabiliyor.
 İlişki koçluğunda(evlilik danışmanlığında)  ilk başvuruların yüzde 60'ının kadınlar tarafından yapılıyor. Erkeklerin  bu konuda daha zor ikna oluyorlar.
Evliliklerde, ilişki koçluğuna( evlilik danışmanlığına)  başvuruların yüzde 80'inin ilişkinin kopma noktasına geliyorlar.
Henüz sorun çıkmadan evlilik öncesi ve başlangıcında gelenler ise yüzde 20 civarında. Başvuranlar sanıldığı gibi gelir düzeyi çok yüksek insanlar değil. Öğretmen ve mühendis gibi meslek gruplarından başvuruları yoğun alıyoruz. Sosyo - ekonomik açıdan en alt ve en üst düzeyden daha az başvuru yapılıyor.  En  büyük sorunların ise aileyle ilgili sorunların ise, kültürel farklar, kişilik yapılarının uyuşmaması ve cinsel uyumsuzluk…
İzmir'de evliliklerinin yürümemesi ile ilgili olarak İzmir'de kadın güçlü. Erkekler kendini çok fazla geliştirmezken, sosyo - ekonomik açıdan güçlü kadın erkeğin altbenliğine uymuyor. Erkekler kendisinden daha iyi para kazanan, erkek olmasa da kendi ayakları üzerinde durabilecek bir kadın yerine, güçsüz ve kendilerine bağımlı kadınları seviyorlar. İzmirli kadının özgür ve güçlü olması bana göre boşanmaların en büyük nedeni. Ancak bilinmelidir ki ilişki bir mücadele alanı değil paylaşım alanıdır.
İzmir’ de Saygın Danışmanlık Hizmetleri olarak ilişki koçluğunu( evlilik danışmanlığına)  mevcut kadromuzda, bulunan kişisel gelişim uzmanları, profesyonel ilişki koçları, klinik psikolog, psikolog  bulunmaktadır.
İzmir’ de evlilik danışmanlığı( ilişki koçluğu) ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen  0.232.422.59.54 numaralı telefondan bize ulaşın.

 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir evlilik danışmanı - izmir evlilik danışmanları - izmir evlilik danışmanlık merkezi - izmir evlilik terapisi - izmir evlilik psikologu - izmir evlılık danışmanı - izmir evlilik terapisti - izmir psikolog - psikolog izmir - izmir psikolojik danışmanlık merkezi - izmir evlilik terapistleri - -

Yorumlar