İzmir Hızlı Okuma Merkezi

Kitap okumak, okunan kitap sayısı, okuma hızı, okunan kitap türlerine bağlı bireyin yaşam kalitesi, düşünme tarzı, olay ve durumlara bakış açısı, sosyal çevre, kültür seviyesi vb. orantılı artış göstermektedir.Hızlı okuma eğitimleri başta öğrenciler olmak üzere tüm bireyler üzerinde oldukça önemli etkiler göstermektedir. Özellikle öğrencilerin sınavlara hazırlanırken, sözel derslere çalışma süresinde yaşanan zaman kaybını önlemekte, konu çalışmaktan çok test çözümüne zaman ayırmakta, hızlı okumanın çok önemli bir etkendir.

İş yaşamında da oldukça yararlı olan hızlı okuma teknikleri, yöneticilere dosya ve rapor kontrolleri sırasında kaybettikleri zamanı minimum seviyeye indirmek, kendinize, ailenize ve çevrenize daha fazla zaman ayırmanızı sağlar.

Hızlı okumayı güçleştiren bazı temel sebepler vardır. Bunlardan en önemlisi okunan her kelimeyi anlamaya çalışmaktır. Metni kelime kelime okumak, her kelimeyi anlamaya çalışmak dikkat dağılmasına sebep olur.  Zaman kaybına neden olur. Okunan metni bir bütün olarak düşünmeli ve bir bütün olarak okumak en etkili çözümlerden biridir.

Okunan metin okuma esnasında gözlerden belirli bir mesafede olmalı ve bu mesafe okuma süresi boyunca korunmalıdır.

Okuma hızını arttıran en önemli etken kitap okumaktır.

Aynı zamanda okuma hızını arttıran etkenlerden biri de göz egzersizleridir. Göz egzersizleri göz kaslarının var olan gücünü arttırıp gözlerin daha hızlı hareket etmesini ve bir anda görülen görüş alanın artmasını sağlar.

İzmir Hızlı Okuma Eğitmi

Kitap okumak bireyin, yaşam kalitesinde, sosyal çevresinde bulunan bireylerin yaşam standartlarında, bireyin duygusal dünyasında, ilişkilerinde, eş, arkadaş, dost seçimlerinde, iş yaşamında, zihinsel ve ruhsal gelişimlerinde oldukça önemli bir faktördür. Ve maalesef günümüzde bir çok alanda etkili gelişim gösteren kitap okumaya gereken hassasiyet ve önem verilmemektedir.

Hızlı okuma eğitimleri, kursları hızla yaygınlaşmış fakat istenilen ve olması gereken seviyeye henüz ulaşılamamıştır. Hızlı okuma eğitimleri, düşünce hızını arttırma, pratik çözüm yolları bulma ve bu yolları etkili olarak kullanma, zaman kaybını önleme, düşünce ve bakış açısını geliştirme, var olan yaşam standartlarını arttırma, dikkat süresini arttırma, doğru karar verme, etkili ve doğru iletişim kurma, konsantrasyonu arttırma ve buna benzer bir çok yönde gelişim sağlayan bir eğitimdir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir?deki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz .

Antalya?daki hızlı okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz .

www.sayginnlp.com/EgitimDetay/----Anlayarak-Hizli-Okuma-Egitimi_60.aspx

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :İzmir Hızlı Okuma kursu - Hızlı Okuma kursu İzmir - İzmir Anlayarak Hızlı Okuma kursu - Hızlı Okuma Eğitimi İzmir - Hızlı Okuma Teknikleri kursu İzmir - İzmir Hızlı Okuma Sertifika - Hızlı Okuma Eğitmeni İzmir - Hızlı Okuma Egzersizleri İzmir -

Yorumlar