Hızlı Okuma Programı

400 sayfalıkbir kitapta yaklaşık 100.000 kelime bulunur. Yavaş okuyan bir okuyucu birsaatte yaklaşık 7.000 kelime okuyabilir. Bu da yaklaşık 15-16 saatte bitireceğianlamına gelir o kitabı. Hızlı okuma tekniklerini uygulayan bir kişi aynısürede 2 ya da 3 kitap bitirebilir ve yavaş okuyan kişiden daha fazla anlar.

Yavaşokumamızın birinci nedeni gözümüzün görme alanını iyi kullanmamamız yaniokurken her kelimeye tek tek bakmamızdır. Bu şekilde normal bir satın okumakiçin gözümüzü 8-12 kere hareket ettirmemiz gerekir. Halbuki gözümüzün birbakışında birden fazla kelimeyi görebildiğimizden aynı uzunluktaki bir kelimeyi2-3 göz harekeli ile okumamız mümkündür.

 Günümüzün baş döndürücü temposunda yavaşokuyarak zaman kaybetme lüksümüz yoktur, örneğin 400 sayfalık bir kitaptayaklaşık 96 bin kelime vardır. Bu kitabı dakikada 150 kelime okuyan bir kişi 10saatte, 500 kelime okuyan 3 saatte, bin kelime okuyabilen ise 1,5 saattebitirebilir. Basit fakat disiplinli bir eğitimle kazanılacak zaman muazzamdır.Okumamızı yavaşlatan en önemli psikolojik etken ise hızlı okursakanlayamayacağımızı zannetmemizdir. Etrafındakilerden sürekli 'tane tane oku'veya 'yüksek sesle oku' direktiflerini alan bir çocuğun bu alışkanlığı zamanlakökleşmiş hale gelir.

YGS-LYS'yehazırlanan bir öğrenci normalde 160 soruyu 160 dk da yetiştiremediği haldeanlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenirse yetiştirmeyi bir yana bırakıp40-50 dakika da arttırabilir. Anlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenen birokuyucu hızlı okuyarak zihinsel gezintileri asgariye indirmiş olur. Böylecekonsantrasyon artar ve bilgi kaydı daha berrak olur. Düşünce, algılama,değerlendirme kavramı ve karar hızı artar. Anlayarak hızlı okuma tekniklerinibilen bir okuyucu okuma işini monotonluktan çıkarır zevkli ve eğlenceli birhale getirir. Daha kısa sürede daha fazla öğrenme fırsatı bulmuş olur. Okumakiçin vakit ayırmak günümüzde gittikçe daha güç oluyor.


Tam 8 ayda hazırlanan bu set, anlayarak hızlı okumayı garanti eden görsel ve dinamik ilk ve tek HIZLI OKUMA setidir!


Hipnoreading ve 4 – Mat Sistemleriyle ANLAYARAK HIZLI OKUMA (A.H.O) VE HIZLI TEST ÇÖZME TAKTİKLERİ EĞİTİM SETİ

12 DVD + 1 ADET A.H.O PROGRAM CD’Sİ ve A.H.O EĞİTİM VE EGZERSİZ KİTAPLARI'ndan oluşmaktadır.

Büyük bir emek harcanan bu set; sizin yaşayabileceğiniz her türlü sorun, sorabileceğiniz her türlü soru uzmanlarımızın 12 yıllık binlerce kişiye verdikleri eğitimlerin zengin deneyimleriyle önceden değerlendirilerek hazırlandı.

Bu kadar kapsamlısı;

Bu kadar iddialısı;

Bu kadar detaylısı;

Bu kadar sistemlisi

DAHA ÖNCE HİÇ YAPILMADI!

Öğrenciler;

Sınavlarda 25 – 45 dakika zaman kazanmanın ücreti ne kadardır?

Yetişkinler;

Her okuma eyleminizi yarı yarıya kısa zamanda yapmanın ve daha iyi anlamanın ücreti sizce ne kadardır?

“Eğitim Ücreti 450 TL olan A.H.O eğitimine, bu setle çok daha ucuza sahip olacaksınız!

Üstelik, “birebir özel A.H.O” eğitiminden hiç farkı yok!

MNEMONIC ailesi olarak;

İDDİALIYIZ!

“HIZLI OKUYACAK ve ANLAYACAKSINIZ!”


Seti İncelemek İçin Tıklayınız.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma seti - hızlı okuma eğitim seti - hızlı okuma programı - hızlı okuma eğitim seti indir - hızlı okuma görsel eğitim seti - hızlı okuma programı indir -

Yorumlar