Çocuklar için Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri

Hızla değişen bir dünyada aile ve çocuk ilişkilerindeki problemler ile hayatta gittikçe artan sterse bağlı psikolojik ve diğer problemler karşısında, yaşam kalitenizi arttırarak kişinin kendisinden ve hayatından memnun olmasını sağlamak için kalıcı çözümler sunmaktadır.

Okuma-yazma bilen herkese uygulanılan eğitimde öğrencilerin görsel ve işitsel algılarının geliştirilmesi için çalışmalar yapılıyor. Kimi öğrencilerde özgüven eksikliğinden yaşanan sorunlar, kimilerinde okuma fobisinden kaynaklanan sorunlar çözülerek öğrencilerin; hızlı okuyan, okuduğunu daha iyi anlayan, kendine güvenen ve okumayı seven bireyler olmasına destek sağlanıyor. Birebir verilen eğitimle her öğrencinin öğrenme ve algılama şekli o öğrenciye özel olarak tespit edilerek, yeteneklerine göre eğitim veriliyor.

Okuma güçlüğü olan çocukların alfabetik stratejiyi kullanma yetersizliğinin nedenini sesli okumadaki yetersizlikleriyle açıklamaktadırlar. Yani temel okuma becerilerinde yetersizlik yaşamalarının nedeni, sözcükleri okurken yazılı sözcükleri seslendirmekte zorlanmalarıdır. Anlamsız sözcükleri hızlı ve doğru okuyamama ile kendini gösteren bu işlemlerdeki yetersizlik okuma güçlüğünün en güvenilir belirleyicisidir.

Özellikle okuma başarısını etkileyen bir faktör ise okuma öğretim yaklaşımıdır. Türkçe’de okuma öğretiminin sese dayalı yapılmasının okuma güçlüğü olan çocukların okuma başarılarını artırdığını biliyoruz. Bu durum Türkçe gibi yazımı şeffaf dillerde okuma güçlüğü olan çocuklar için okuma öğretim yönteminin iyi belirlenmesini önemli kılmaktadır.

Ortalama bir insanın okuma hızı dakikada 300 - 400 kelime arasındadır. Özellikle az okuyan bir toplum olarak bizde bu rakam daha da aşağıdadır. Hızlı okuma teknikleri ile 1000 - 8000 kelime arasında okuyabilmek mümkündür.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki  Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hızlı Okumayı tıklayabilirsiniz .

Antalya daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz . 

Bursa daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz . 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma - hızlı okuma nedir - hızlı okuma teknikleri -

Yorumlar