Bursa Hızlı Okuma

Okuma ve öğrenme isteği sonsuzdur; ama zaman sınırlıdır. Zaman darlığı ve okunması gereken yazıların çokluğu, bilim adamlarını okuma-göz ve okuma-beyin ilişkilerini incelemeye yöneltmiş; neticede Hızlı Okuma teknikleri ortaya çıkmıştır.

Hızlı okuma tekniklerinde yavaş okuma alışkanlıklarını terk etme teknikleri, gözü hızlı görmeye alıştırma ve ritmik görme, geniş alanı görme teknikleri, şekillerle okuma teknikleri olma üzere dört temel konuda eğitim veriliyor. Hızlı okuma, sessiz olarak yapılmakta ve hiçbir kelime okuma esnasında atlanmamaktadır. Hızlı okuma kurslarında göz ritmi, gözün açısını genişletme, gözü hızlı görmeye alıştırma egzersizleri yapılıyor. Okunan kelime sayısının ve anlayışının arttırılması hedefleniyor. Hızlı okuma eğitimi sırasında okuyucunun okuduğu yazıyı anlamasının pek bir önemi yok. Önceleri anlamasa bile hızla okuması gerekiyor. Hızlı okuma da tıpkı otomobil kullanmada olduğu gibi, teknik iyice kavranıldıktan sonra kendiliğinden gelişir.

Dikkatin anlamaya yönelmesiyle kolay ve akıcı okursunuz. Olaylar arasında ilişki kurabilme yeteneğiniz gelişir. Önceki bilgilerle yeni öğrenilen bilgilerin sentezlenmesi ile kolay anlamayı ve kolay kavramayı sağlar. Okumanın getirdiği birikimler, neden-sonuç ilişkisi kurabilme becerisini geliştirir. Araştırma isteğinin doğmasına sebep olur, araştırmacı kişilik gelişimine yol açar. Hızlı, rahat, kolay okuma, kısa sürede ödev yapmayı ve kolay algılamayı beraberinde getirir. Kolay okuyup kolay anlama, kendine güven duygusunu geliştirir. Motivasyon oluşur. Beyindeki sinir hücreleri arasında iletişimin hızlanmasıyla beynin gelişimini ve etkili öğrenmeyi sağlar. Sbs,  Ygs,  Lys, Kpss, Ales Vb..  sınavlarda minimum 40 dakika kazandırır. Beyin, okuma, araştırma, düşünme, işlem yapma ve problem çözme ile zorlandıkça gelişen bir organımızdır. Böylece beynimiz, uzun yıllar genç kalacak ve üretken olacaktır.

Okuma hızı bilimsel yöntemlerle yükseltilebilir; çünkü okuma sanatı sanatın diğer dalları gibi insanların doğuştan sahip oldukları yeteneklerine bağlı değildir, üzerine çalışma yapılırsa elde edilecek becerilerdendir. Çok Hızlı Okuma çalışmaları ile kazanılan davranışlar sonradan kazanılan davranışlar çerçevesindedir. Yüzme, otomobil kullanma, bisiklete binme gibi bir kere öğrenilince, alışkanlık haline gelen, hayatımız boyunca sürüp gidecek eylemlerimizdendir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki  Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hızlı Okumayı tıklayabilirsiniz .

Antalya daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz . 

Bursa daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz . 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :bursa hızlı okuma kursu - hızlı okuma bursa -

Yorumlar