Antalya Hızlı Okuma Merkezi

Hızlı okuma yöntemleri dünyada çok konuşulan yöntemler haline gelmiş durumda. Artık birçok insan bu yöntemi merak ederek öğrenmenin peşine düşmüş durumda. Anlayarak Hızlı okuma yöntemleri bir bütün olarak yer alan paragrafların gözümüzü yormadan zaman kaybetmeden bir resim çekercesine bütün içerisinde okumamızı ve algılamamızı sağlayan etkili bir yöntemdir diyebiliriz. 

Anlayarak hızlı okuma teknikleri, zamanımızı okuma ve kavrama açısından oldukça iyi bir şekilde değerlendirebileceğimiz bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük yaşantımız da karşımıza okumamız ve kavramamız gereken pek çok yazı metinleri çıkıyor. Bu metinleri okumak ve anlamak ve bu sayede zamandan kazanmak, anlayarak hızlı okuma teknikleri ile mümkün hale gelmektedir.

İnsanlar sadece göz ve beyin arasında olması gereken okuma işleminin arasına bazı lüzumsuz alışkanlıklar katarlar. Kimi duyulacak şekilde (özellikle çocuklar) sesli okur, kiminin okurken dudakları kıpırdar, kimileri ise yazıyı içinden kelime kelime okur.

Bütün bu kötü alışkanlıklar okuma süresince ekstra bir güç sarfettirdiğinden okurken çabucak yorulmaya da sebep olurlar. Halbuki okuma sırasında ağız, dil, dudak, damak ve gırtlak gibi organların çalışmalarına hiç gerek yoktur.

Her cümleyi kelimelere, hecelere ayırmak beynin okuma işlemini karmaşık bir iş olarak algılamasını sağlar. Ayrıca hızlı okuma önünde duran en büyük engellerden birisi de, gözlerin çok geniş bir görme açısı olmasına rağmen teker teker sadece kelimelere odaklanmasıdır. Hızlı okuma teknikleri insanlara gözlerinin nasıl kullanmaları gerektiğini ve beynin yazıyı ne şekilde algılaması gerektiğini öğretir. Bu teknikler, insanın okuyarak öğrenme hızını direkt olarak etkilediğinden, üzerinde durulması gereken bir konudur.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki  Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hızlı Okumayı tıklayabilirsiniz .

Antalyadaki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz . 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma - hızlı okuma nedir - hızlı okuma teknikleri -

Yorumlar