Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

Okumamızı yavaşlatan en önemli neden ise hızlı okursak anlayamayacağımızı zannetmemizdir. Etrafındakilerden sürekli 'tane tane oku' veya 'yüksek sesle oku' direktiflerini alan bir çocuğun bu alışkanlığı zamanla kökleşmiş hale gelir. 
Bir insanın dakikada ortalama 200-300 kelime okuyabildiğini biliyor muydunuz? Hızlı okuma eğitimi almış bir kişi ise bu sayıyı beşe katlayabiliyor. Hatta bazen daha da yukarı çıkabiliyor. Hızlı okuma bir beceridir ve biz bu beceriyi eğitimle geliştirebiliriz. Kimi üstün zekalı çocuklar bu beceriyle birlikte dünyaya gelirler, ama ortalama zekaya sahip her birey azmederse hızlı okuma becerisini edinebilir. Bir kişi dakikada 200-300 kelime okuduğunda bunun %60?ını aklında tutabilirken hızlı okuyan bir kişi dakikada 800-1000 kelime okuduğunda bunun %80?inden fazlasını hatırlayabilir. Bunun sebebi ise, daha hızlı okuduğumuzda beynin konunun bütünlüğünü daha kolay kavrar, siz de zaman ve enerjiden tasarruf etmiş olursunuz.
 
Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi İçeriği:
 
Öğrenme süreçleri ve etkili kavrama metotları,
 
Odaklanma ve motivasyonu arttırma,
 
Okuma ve anlamayı zorlaştıran nedenler,
 
Klasik okuma ile üstün okuma tekniklerinin karşılaştırılması,
 
Aktif görüş sahasını büyütme,
 
Görme ve anlama hızını arttırma,
 
Göz kaslarını hızlandırma,
 
İç disiplin sağlama,
 
Okumaya ritim kazandırma,
 
Sözcükleri şekilleri yoluyla tanıma,
 
Ana düşünceyi yakalama,
 
Hafıza ile öğrenme arasındaki ilişkiler, 
 
Hedefe uygun okuma şekilleri,
 
Bu programda okuyucunun mevcut okuma alışkanlıklarını belirleyip, anlayarak okuma hızını en az 3 kat köklü bir şekilde artmakta ve bunun % 100 GARANTİSİ VERİLMEKTEDİR! 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir?deki Hızlı Okuma Eğitmenliği eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
 
Antalya?daki  Hızlı Okuma Eğitmenliği eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Anlayarak Hızlı Okuma Sertifika Programı - Anlayarak Hızlı Okuma -

Yorumlar