Olumlu görüntüler yaratmak

Renkli, parlak ve mutlu bir görüntü oluşturun. Kendinizi muhteşem görünürken, bir hedefe ulaşmış ya da hoşunuza giden bir uğraşırken görüntüleyebilirsiniz. Bu neşeli görüntünün bütün detaylarını düşünün ve yanma olumlu bir kelime ya da kelime grubu ekleyin. Daha sonra kendinizi olumsuz bir zihinsel durumda bulduğunuz her zaman, bu görüntüye başvurun.
 Zihinsel imgeleminizin bütün ekranını başka hiçbir şey hayal edemeyecek şekilde bu görüntüyle doldurun. Mutsuzluğunuzun geçtiğini fark edene kadar bu görüntüye odaklanın. Derin derin nefes alın ve görüntüyü gülümseyip rahatlayana kadar yakınlaştırın, her parçanızı bu gerçekliğin içinde görün. Düşüncelerinizin ve duygularınızın kendiniz ve hayatınızla ilgili daha mutlu bir deneyime dönüştüğünü fark edene kadar bu olumlu görüntüye tutunun.
 Bu yöntem bilincinizde, -ve aynı zamanda evrensel akışta- yeni görüntü, düşünce ve olumlu duyuların oluşmasına yardım eder. Enerji dünyasına olumlu titreşimler yollar ve uygun enerjiler bir araya gelip uygun sonuçlar getirir. Ne zaman olumsuz bir düşünceye kapılırsanız bu işlemi uygulayın, yeni, dinamik bir enerjiyi hayatınıza katmanız yalnızca an meselesidir.
 Ne zaman zor bir durumla, kuşku uyandıran ya da sınırlı inançlarla baş etmek zorunda kalırsınız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Hatta bu yöntemi kullanmanız şarttır! Zihniniz sizin gerçeğinizi, yaratır, bu nedenle her fırsatta olumlu zihin durumunu geçiyor. Düşüncelerinizi sınırlandırmanız titreşimlerimin' etrafına duvarlar örer ve başarınızı engeller. Sınırlayıcı düşüncelerin ne yarattığını hayal edin, çabalarınızın tam aksi sonuçlar doğurduğunu görün.
 Kuşku dolu ve Sınırlayıcı yargılarınızı bilinçli olarak tersine çevirmenin zamanı geldi. Geçmişte neye inanmış olursanız olun, size rahat vermeyen eski düşüncelerinizden artık kurtulmalısınız. Bu güce sahipsiniz ve ayrıca bu seçim yapabileceğiniz en mantıklı seçimdir. Kendinizi, alışkanlıklarınızın ya da batıl inançlarınızın baskısı altında hissediyorsanız, yalnızca zorlayıcı sonuçlara ulaşır ve asla bir yere ulaşamazsınız.
 Gerçek mi, Korku mu?
 Aşağıdaki liste başarıyla ilgili en yaygın sınırlayıcı inançlardan bazılarını göstermektedir. Bu yargılar sizin gerçeğinizdir. Böyle düşünceler yalnızca enerji boyutuna değil, aynı zamanda uyum sürecine de zarar verir, evrensel akışla dengenizi bozar. Dengeyi tekrar kurmak için daha dürüst ve güçlü bir şeye inanmalısınız. Kendinizi potansiyelinizle ilgili kandırmayı bırakın ve gücünüzü yaşamaya başlayın. Sınırsız potansiyelinizin, dünyanızın ve kişisel uğraşlarınızın farkına varın.
 Bu inançlardan en çok hangisiyle meşgul oluyorsunuz? Kendi inançlarınızı belirleyin ve yeni gerçeklerinizi kartlara yazın. Kartları yanınızda taşıyın ve sık sık göz gezdirin. Listeyi okurken zihninize iyimser bir görüntü ekleyin, -yalnızca gülümsediğiniz ve mutlu olduğunuz bir görüntü bile yeterlidir. Çürütmeye çalıştığınız bir düşünceyle uğraştığınızı fark ettiğinizde, yeni inancınıza eşlik edecek bu görüntüyü hayal edin.
 Sınırlayıcı İnanç: Bunu yapmak için yeterince iyi (yeterince akıllı, yeterince çekici) değilim.
 Kişisel Gerçek: Başarmak için yeterince iyiyim (yeterince akıllıyım, yeterince çekiciyim). Kendime ve harika bir gelecek yaratma gücüme inanıyorum.
 Sınırlayıcı İnanç: Kusursuz olmalıyım. Yaptığım her şey kusursuz olmalı. Herkes tarafından kabul görmeliyim.
 Kişisel Gerçek: Kendimi kabul ediyorum. Kim olduğumu ve ne yaptığımı yargılamadan kabul ediyorum.
 Sınırlayıcı inanç: Nasıl başarıya ulaşabilirim ki? Daha önce hiçbir zaman başarılı olmadım.
 Kişisel Gerçek: Geçmişi bir kenara bırakıyor, ondan kurtuluyorum. Bugün yeni bir gün, bu yeni bir düşünce. Geçen her zaman olumlu yeni bir enerji yaratıyorum.
 Sınırlayıcı inanç: Başarıya ulaşmak için yeterince paraya (eğitime, şansa) sahip değilim.
 Kişisel Gerçek: Başarıya ulaşmak için her şeye sahibim. İstediğim harika geleceği yaratmak için ihtiyacım olan tüm kaynaklara sahibim.
 Sınırlayıcı İnanç: Etrafta yeterince iyi iş (kadın, erkek, fırsatlar) yok.
 Kişisel Gerçek:
 Sınırlayıcı İnanç:
 Kişisel Gerçek: Sınırlayıcı İnanç: Kişisel Gerçek:
 Sınırlayıcı İnanç: Kişisel Gerçek:
 Sınırlayıcı İnanç: Evren çok bereketlidir. Herkese başarılı ve mutlu bir hayat sağlayacak kadar bol iş (kadın, erkek, fırsatlar) var. Şimdi bu nimetleri kendime çekiyorum.
 Olaylar her zaman benim aleyhime dönüşüyor. Eğer buna kötü şans denmiyorsa, belli ki hiç şansım yok.
 Hayatımda var olan bütün olumlulukları kabul etmeyi seçiyorum. Gittikçe daha iyi durumları kendime çekiyorum. Bön gerçekten şanslı ve huzurlu biriyim.
 Şu anda yaptığım şey yeterince iyi değil. Daha fazlasını yapmalı, daha fazlasına sahip olmalıyım.
 Yaptığım şeyler de, ben de değerliyim. Şu andan itibaren kendimi başarılı bulmayı tercih ediyorum. Yaptığım her işin önemini görüyorum ve daha fazlasını kendime çekiyorum.
 Sürekli olarak daha iyisini yapmak için çabalamalıyım. Kendimi olduğum gibi kabul edemem.
 Olduğum gibi de yeterince değerliyim. Herhangi farklı bir şey yapmam ya da olmam gerekmiyor. Her geçen gün kendi değerimi daha fazla kabul etmeyi seçiyorum. Her an kendimi kabul etmeyi, kendime inanmayı ve değer vermeyi öğreniyorum.
 Başarıya ulaşana kadar mutlu olamam. Olayların gerçekleşmesini sağlamak için acele etmeliyim.
 Kişisel Gerçek: Kendimi iyi hissetmeyi seçiyorum ve şu andan itibaren hayatımda mutluluğu kendim yaratıyorum. Huzurlu ve mutlu bir yaklaşımın daha büyük bir başarı ve mutluluk getireceğini biliyorum, ben de mutluluğumu her gün yaratıyorum.
 Bunlar uğraştığınız sınırlayıcı inançların yalnızca bazılarıdır. Aklınıza gelen başka olumsuz inançlar var mı? Varsa günlüğünüze kaydedin ve yanlarına mutlaka karşıt düşünceleri de yazın. Bu olumlu düşünceleri hep yanınızda taşıyın ve kendiliğinden oluşan tepkilere dönüşünceye kadar tekrarlayın. Bu yoğun bir iştir, aynı zamanda olumlu enerji üretiminizin en önemli parçasıdır. Oluşma süreci, düşünce ve inançlarınıza, sınırlamalarla bedelini ödemeden uğraşamayacağınız kadar sıkı sıkıya bağlıdır.
 
DERLEYEN...EDİTÖR
 İletişim:[email protected]

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :olumlama - bilinçaltı - bilinç - telkin -

Yorumlar