Hayat Koçu Nedir?

Hayat koçluğu ”öz”de olan yetenekleri fark etmeyi sağlayarak, hedeflerinize daha kısa zamanda ulaşmanıza olanak tanıyan bir sistem. Herkesin ilerisi için hedefleri oluyor. Bu hedefe ulaşmak için yol alırken yanınızda yol arkadaşı olarak bir hayat koçu olduğunda, daha hızlı ilerlemeniz mümkün oluyor. Çünkü hayat koçu sizi motive edip, kendinizi tanımanızı sağlıyor, hangi yolları seçerseniz hedefinize daha hızlı ilerleyebileceğinizi görmenize yardımcı oluyor.”

Hayat koçluğu metodolojisi bir hedefe ulaşmak için eylem planlarının oluşturulması, stratejilerin belirlenmesi ve bunlara göre harekete geçilmesinin sağlanmasıdır. Ancak herkes birey olarak farklı olduğu gibi, hedefleri, eylem planları, stratejiler ve bunları gerçekleştirmek için davranış biçimleri kişiye özel olarak ortaya çıkar. Hayat koçu bu çalışmaların yapıldığı seanslarda bireyi dinler ve konu ile ilgili soru sorar ancak öneride bulunması veya yorum yapması  doğru değildir. 

Açık uçlu sorularla kişinin kendini tanımasına, istediği hedefe ulaşmak üzere hangi türde davranışlarda bulunacağını keşfetmesine, bunları yaparsa kendini nasıl hissedeceğini fark etmesine ve kişinin seçeneklerini fark edip bunlardan kendine uygun olanını seçmesine yardımcı olur. Aslında hayat koçluğunun daha çok doğru  soru sorma tekniği olduğunu söyleyebiliriz.

Koç, yol boyunca kişinin kendi içsel gücünü kullanması, potansiyelinin farkına varması, performansını geliştirmesi, istediği yönde değişmesi ve gelişmesi için yargısız ve sınırsız bir ortam oluşturur. Koçluk, profesyonel bir diyalogtur, bu bakış açısından kişi tam ve bütündür, ihtiyacı olan tüm yeteneklere ve niteliklere sahiptir, yapabileceği en iyi tercihleri yapmıştır ve potansiyelleri vardır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
  
Hayat Koçluğu   eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

İzmir’deki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hayat Koçutıklayabilirsiniz.

Bursa’daki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0 532 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hayat koçu nedir - yaşam koçu - hayat koçluğu - hayat koclugu - yaşam koçu kimdir - hayat koçu nun gizemli hayatı - yaşam koçu nasıl olunur - iş koçu -

Yorumlar