Hayat Koçu Nasıl Olunur?

Hayat Koçluğu Eğitimi; psikolojik problemi olmayan ve yaşamında normal davranışlar sergileyen bireylerin hedeflerine daha hızlı ve etkili ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla verilen profesyonel bir, kişisel gelişim değişim ve farkındalık hizmetidir.

Hayat koçu, Psikologların veya Psikiyatrinin uzmanlık alanına giren anormal davranışlarla, psikolojik hastalıklarla ve psikolojik problemlerle ilgilenmez. Normal davranış sergileyen insanların hayatında nasıl daha başarılı olabileceğiyle ilgilenir. Tedavi edici değil geliştiricidir.

Günümüz koşulları hızlı değişimlere ayak uydurmamızı zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle bireyler iş yaşamında ve özel hayatlarında profesyonel desteğe ihtiyaç duyabilirler.

Koçluk günümüz dünyasında, kişilerin özel ve profesyonel hayatlarında arzu ettikleri hedefleri belirlemeleri ve bu hedefleri gerçekleştirmeleri amacıyla aldıkları destek süreci şeklinde tanımlanmaktadır. 

Bu süreç içerisinde koç kişi ile yol arkadaşlığı yapar. Doğru soruları sorarak, etkin bir şekilde dinleyerek, gözlemleyerek, yönlendirme yapmadan, sınırlamalar koymadan kişinin kendi yolunda ilerlemesine ve kendi potansiyelini ortaya çıkartarak kişisel hedeflerine ulaşmasına destek olur. 

Koçluk ile hayatınızda ne istediğinizi belirleyeceksiniz.

İş ve Yaşam Dengesi – İş ve özel hayatınız konusunda dengeli olmanız sizi başarılı kılar. 

Koçluk sizin tüm hayatınızın % 100 başarılı olması amacıyla yaptığımız çalışmadır.

İletişim Becerilerinizi Güçlendirmek – Kendinizi arzu ettiğiniz şekilde ifade etmeniz adına beden dili ve ses tonunuzu etkin bir şekilde kullanmanızı sağlar.

Kariyerinizi Planlamak – Kariyerinizde net olarak belirlenmiş hedefleriniz var mı? Arzu ettiğiniz kariyere sahipmisiniz ? Yoksa İş arayışı içerisinde misiniz?  

Belki kariyerinizde bir dönüm noktası üzerindesiniz, belki kendi işinizi kurmak üzeresiniz, belki yöneticilik becerilerinizi daha da geliştirmek istiyorsunuz. Birlikte yapacağımız koçluk çalışmasıyla sizin kariyerinizde gerçekleştirmek istediğiniz değişimi size sağlayacağız.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
  
Hayat Koçluğu   eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

İzmir’deki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bursa’daki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0 532 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hayat koçu nedir - yaşam koçu - hayat koçluğu - hayat koclugu - yaşam koçu kimdir - hayat koçu nun gizemli hayatı - yaşam koçu nasıl olunur - iş koçu -

Yorumlar