Hayat Koçluğu Nedir?

Son yıllarda bir koçla çalışan bireylerin yaşamlarındaki başarıları ciddi oranda artmakta hem de hedeflerini belirleme ve ulaşma konusunda çok daha etkili oldukları görülmektedir.
Hayat koçluğu, bireylerin gelişimini hızlandırmak amacıyla yapılandırılmış, etkileşimli bir süreçtir.
Öğrencinin performansını ya da davranışını düzeltmeye odaklanmıştır.

Koçluk, kişilerin içindeki potansiyelin, anlamlı ve önemli amaçlara ulaşmak için ortaya çıkmasını kolaylaştırmaktır.
İnsanlar her zaman bulundukları yerden daha iyi bir yerde olma arzusu hep içlerinde taşırlar. Bunun için de bir bedel ödemeye hazırdırlar. Bu bazen sağlık, bazen yaşamdan zevk alacak zaman bulamamak, kimi zaman da gergin aile ilişkileri ya da verimlilik azalması olabilir. 
Hayat Koçluğu, size hayatınızın hemen her alanında, daha iyi performans göstermenizi sağlayacak uygulamalar bütünüdür. Beraber çalıştığınız Koç, sizin çıkmazlarınızdan kurtulmanızı, içsel farkındalığınızı keşfetmenizi sağlayan bir dizi teknikler öğrenmenizi sağlayacaktır. Çalıştığınız

Hayat Koçu’nun, o konuda sizinle paylaşacağı etkili araçları vardır. Hayat Koçluğu programı, bütün bu araçların, belli bir zaman içerisine yayılarak uygulanması sürecidir.

Hayat koçluğu yaşamınızdaki negatif virüsleri yakalamak için çalışan, usta bir dedektif rolünü oynar. Yaşamda her şey bir bütündür ve bazen olaylar bizim hiç de tahmin etmediğimiz şekilde gelişir. Her şeyin birbiriyle ilişkisi vardır. Bunu kestirmek bazen çok zorlaşır. Yaşam Koçu, bu bağlantıları fark etmenizi ve işe yaramayan tutum ve davranışları değiştirmenizi sağlar. Sabahları erken kalkamamak gibi bir sorununuz olduğunu düşünelim. Bu, sadece bir uyku sorunu gibi görünür. Ancak bunun altında, belki de başarısızlık korkusu, hayata küsmek gibi şeyler yatıyor olabilir. Bu korkular yok olduğunda, sabah erkenden kalmaya başlarsınız. Bütün sorunların özünde, fark edilmeyen küçük ipuçları vardır. Ve Yaşam Koçunuz, bu ipuçları keşfetmenizi sağlayacaktır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
  
Hayat Koçluğu   eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

İzmir’deki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bursa’daki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0 532 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hayat koçu nedir - yaşam koçu - hayat koçluğu - hayat koclugu - yaşam koçu kimdir - hayat koçu nun gizemli hayatı - yaşam koçu nasıl olunur - iş koçu -

Yorumlar