Hayat Koçları

“Hayat Koçluğu, böyle bir danışmanlık olanağının farkında olan, bulunduğu yerden daha ileri gitmek isteyen ve ilerlerken kendisine tarafsızca yol arkadaşlığı yapmasına ihtiyaç duyan herkes için fayda sağlar. 

Bu ihtiyacın özgüven eksikliği ya da zayıflıkla ilişkisi yoktur. Hayatta hedefine ulaşmak konusunda istekli olduğu zaman ilerlediği yolda daha hızlı ve rahat yürümek için bir yol arkadaşına yani bir yaşam koçuna ihtiyaç duyabilir.  Aile, arkadaş, eş gibi  yakın paydaşı olmayan bir kişiyle insanın yaşadıklarını, sorunlarını, fikirlerini ve isteklerini paylaşması, dışarıdan bir gözün yardımıyla içinde bulunduğu duruma bakabilmesi önemli bir gelişme seçeneği sunabilir. Yaşam koçunun varlığı insanın hayatta karşılaştığı tıkanıklıkları aşmasını, girdiği çıkmazlardan çıkmasını, oluşturduğu boşlukları kapamasını hızlandırır ve kolaylaştırır. Bir yandan hedeflerine ulaşırken, insan için en değerli ve geri döndüremediğimiz kaynak olan enerji ve zamandan tasarruf etmesini sağlar. 

Hayat koçluğu süreci; ilk olarak bireylerin olasılıklarla dolu olan yaşamlarında ulaşmak istedikleri duygu, durum veya sonuçları belirlemekle başlar. Sonrasında oraya nasıl varılacağının cevaplarını bireyin kendisinin bulmasını sağlar ve ardından bu cevapların getirdiği sorumlulukları gerçekleştirebilecek istek ve motivasyonun kaynaklarını yine kişinin kendisinin ortaya çıkarmasına destek olur. Ayrıca bu değişimleri gerçekleştirebilecek inanca ulaşabilmesi için müşterinin kaynaklarını ortaya çıkarmasına öncülük ya da liderlik eder. Ek olarak gerekli olan yerlerde müşterinin yapılanma sürecine verilen desteğin eylem adımlarını da sürece taşıyarak kalıcı değişimler gerçekleştirilmesini sağlamak bir diğer önemli basamağı oluşturur. Bu basamakların tümü hayat koçluğu denilen sürecin ana etmenlerini ortaya koyar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
  
Hayat Koçluğu   eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

İzmir’deki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bursa’daki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0 532 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hayat koçu nedir - yaşam koçu - hayat koçluğu - hayat koclugu - yaşam koçu kimdir - hayat koçu nun gizemli hayatı - yaşam koçu nasıl olunur - iş koçu -

Yorumlar