İzmir Hafıza Eğitimi

Hafızanın eğitilmesi ve hafıza tekniklerinin kullanılması beyinde mevcut, fakat gelişmemiş olan kalıcı hafıza mekanizmalarını harekete geçiriyor. Teknikler kullanıldıkça bilgilerin hızlı ve kalıcı öğrenilme hızları lineer olarak değil, aksine katlamalı olarak artıyor.

Hafıza tekniklerinin beyinde sağladığı diğer bir gelişme de beyin hücrelerinin arasında yoğun bir ağ oluşturması. Bu gelişme bir bakıma beynin gençleşmesi anlamına da geliyor. Beyin hücreleri arasında kurulan bu ağ tabakası ne kadar artarsa kişinin bellek kapasitesi de o kadar gelişiyor. Buradan da kişinin kendi hafıza gücünün mimarı olduğunu kolaylıkla anlayabiliriz.
Bir olayın, kişinin ya da nesnenin bellekte yer etmesi, istenildiği zaman anımsanması için önce duyumlar yoluyla yalın bilinç durumunun oluşturulması, başka bir deyimle, algılanması gerekir. Birkaç defa yenilenen olaylar, görülen insanlar veya nesneler istendiğinde bellekte yeniden canlandırılabilir. Buna anımsama diyoruz, iyi öğrenilmiş, sık sık tekrarlanmış, bellekte iz bırakmış duygu, düşünce ve davranışlar alışkanlıklarımızı oluşturur. Bellek, insanın bütün ruhsal davranışlarında ve hareketlerinde bağlantıyı, bütünlüğü ve sürekliliği sağlayan bir yeteneğidir. Çeşitli nedenlerle bellek bozulduğunda o kişinin kimliği silinir, davranışları da bozulur.

Hafıza Eğitimi İçeriği;

•    Bilgilerin belli bir düzen içinde hafızamızda depolanması ve gerektiği zaman mükemmel bir şekilde hatırlanabilmesi.

•    Gözlem, dikkat ve hızlı karar verme yeteneğinizi geliştirme.

•    Okul derslerini çok kısa sürede hafızanıza kodlayabilme ve unutmama

•    YGS, LYS ve SBS benzeri her sınavda hafızanızdaki bilgileri çok rahat hatırlayabilme ve bu sayede başarıyı arttırabilme.

•    Hayal kurma yeteneğinizi geliştirme ve kontrol altına alabilme.

•    Bilinçli görselleştirme yeteneğinizi geliştirme ve buna bağlı olarak öğrenme hızınızı arttırma.

•    Topluluk önünde takılmadan, şaşırmadan ve bir kağıda bakmadan uzun süre konuşabilme.

•    Düşünme gücünüzü ve zihninizi büyük ölçüde geliştirebilme.

•    Öğrenmeyi öğrenme.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

İzmir Hafıza Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hafıza Teknikleri eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24      numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya’daki Hafıza Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

İzmir Hafıza Teknikleri, Hafıza Teknikleri İzmir, İzmir Hafıza Geliştirme, Hafıza Geliştirme Kursu İzmir, İzmir Fotografik Hafıza Teknikleri Sertifika, Hafıza Egzersizleri İzmir, Beyin Gücü İzmir, Nlp Teknikleriyle Hafıza Geliştirme ve Hafıza Gücü nü Geliştirme ile ilgili tüm çalışmaları buradan takip edebilirsiniz.


 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hafıza eğitimi - hafıza eğitimi izmir - -

Yorumlar