Hafıza Güçlendirme

Güçlü bir hafızaya sahip olmak, unutkanlıktan kurtulmak, gerektiğinde gerekli olan bilgileri hatırlamak yaşam boyunca kişiye büyük faydalar sağlar. Okunan kitaplar kalıcı bir şekilde öğrenilir, yabancı dildeki kelimeler akılda kalır, randevular unutulmaz, yüzlerce insanın ismi ve haklarında çeşitli bilgiler hatırlanır, istatistik veriler, grafikler, sayısal bilgiler zihne kaydedilir, öğrenilen bilgiler sınavlarda akıldan uçup gitmez, formüller anımsanır, çok çalışarak değil etkili çalışarak ders başarısı artar, iş başarısı artar. Beynin ihtiyaç duyduğu en temel iki kaynak oksijen ve glikozdur. Bu demektir ki bol oksijen beynin etkili çalışmasını sağlar ve beyin etkili çalışmaya devam ederse etkinlik derecesi sürekli artar. Oksijeni beynimize kan taşır. Kanımızda bulunan hemoglobin ve alyuvarların oluşumu için de demire ihtiyaç vardır. Aldığımız besinlerin, hafıza zeka ve konsantrasyon gücü üzerinde çok büyük etkileri vardır. Beynimiz günlük kalorilerimizin ortalama %30 nu harcamaktadır.

Daha fazla not alın; Okulda veya işyerinde herhangi bir seminerde mutlaka yanınıza not almak için küçük bir defter ve kalem bulundurun. Aklınıza kalacağını düşünseniz bile yinede not alın. Sizin için önemli olan ve hatırlamak istediğiniz notlar almak işinizi kolaylaştıracaktır.

Daha fazla yazın; Üzerinde çalıştığınız veya çalışmadığınız her konuda ufak bir şeyler veya düşüncelerinizi yazmaya çalışın. Yazdıklarınız anlamsız karışık gelebilir ama yazmak onları zihninizden atmanıza ve zihninizdeki karışıklığı azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Aynı anda birden fazla iş yapmayın; Bilgisayar başında çalışıyorsanız ve telefonunuzda yanınızdaysa birçok işi aynı anda yapmak isteyebilirsiniz.
 
Zihin-hafıza ilişkisi; Aklınızda tutmak için bağlantı yöntemini kullanabilirsiniz. Bir yer veya anektod o konuyu hazırlamanıza yardımcı olacak ise bağlantı kurun ve o şekilde düşünün.

Parçalara bölün; Hatırlamaya yardımcı diğer bir yöntem ise bilgileri bölmektir. Küçük parçalar birbirlerini hatırlatarak büyük parçayı tamamlayabilir.

Çocukluğunuza gidin; Herkesin susam sokağını yada gökkuşağının renklerini hatırlamasının bir sebebi vardır. Çocuklar hatırlatıcı tetikleyiciler kullanırlar. Ve bu hala işe yarıyor. Uzun şeyleri veya listeleri hatırlamak için kısa cümleler veya şiirler kullanın. Bu şekilde hafızanızda anahtarlar oluşacaktır bir melodi bir şiirin ilk satırı belleğinizi açacaktır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hafıza eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki  Hafıza eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hafıza Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya daki Hafıza eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Hafıza Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bursa daki hafıza eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hafıza Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hafıza geliştirme oyunları - hafıza geliştirme egzersizleri - hafıza geliştirme testleri - hafıza testi oyunları - hafıza zeka oyunu - zeka geliştirme testleri - zeka ve hafıza testi - beyin geliştirme yolları -

Yorumlar