Hafıza Geliştirme Yolları

Vitaminler vücut tarafından üretilemeyen, besinlerin enerjiye dönüşümüne ve vücudun normal işlevini sürdürmesine yardımcı olan maddelerdir. Mineraller de vücut işlevleri için vitaminler kadar önem taşımakta ve her ikisinin de vücudun tüm fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için belirli oranlarda bulunması gerekiyor. Özellikle yoğun fiziksel ve zihinsel aktivite, spor, büyüme ve gelişme dönemleri, sürekli ilaç kullanımı (doğum kontrol hapı, bazı antibiyotik ya da idrar söktürücülerin kullanımı), sigara ve alkol kullanımı, stres, gebelik, emzirme, menstrüel dönem ve yaşlılıkta bazı vitamin ve minerallere gereksinim artar.

İnsanlığın en önemli sorunlarından biriside unutkanlıktır. Özellikle insanlar 50 yaşını geçince bu sorun ortaya baş salar. İlk olarak küçük unutmalar meydana gelir ve bir müddet sonra gerçekten bir unutma sorunu ile karşı karşıya kalınır.

Her türlü vitaminlerden yararlanmaya çalışın özellikle E ve C vitaminlerinden yararlanın. Yeteri kadar B vitamini özellikle B12 vitamini aldığınızdan emin olun. Dengesiz beslenmenin de ileride yaşlılık problemlerine davetiye çıkaracağını da kesinlikle unutmayın.

Bir şeyi öğrenmek için el hareketleri kullanmak beynin anımsama yapmasında kolaylık sağlıyor.
Televizyon izlemek, kitap okumak ve müzik dinlemek gibi aktivitelerle beyni meşgul etmeden kesintisiz en azından 6 saat uyuma hafızayı onarıyor.

Sakinleşmek ve stresten uzak durmak beyne ciddi anlamda yardımcı oluyor.

Egzersiz, tüm vücuda özellikle beyindeki hafıza bölümlerine ulaşarak kan akımını hızlandırıyor.

Brüksel lahanası, brokoli, kabak, yapraklı yeşillikler, kiraz, kırmızı elma, patlıcan ve üzüm gibi parlak renkteki sebze ve meyve yemek hafızayı kuvvetlendiriyor.

Okumak ve okunan kitabı tartışmak hafızayı güçlendiriyor. Beyindeki düşünmeden sorumlu bölgeyi güçlendirmek için okunan şeyin tercüme edilmesi de etkili oluyor.

Koku, hatırlamaya yardımcı oluyor. En kuvvetli ve ekonomik koku ise biberiye. Konsantrasyon ve dikkat sorunu çeken kişilere biberiye içerikli parfüm öneriliyor.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hafıza eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki  Hafıza eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hafıza Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya daki Hafıza eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Hafıza Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bursa daki hafıza eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hafıza Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hafıza geliştirme oyunları - hafıza geliştirme egzersizleri - hafıza geliştirme testleri - hafıza testi oyunları - hafıza zeka oyunu - zeka geliştirme testleri - zeka ve hafıza testi - beyin geliştirme yolları -

Yorumlar