Hafıza Eğitimi İzmir

Unutmak, unutkanlık, istediğimiz anda istediğimiz şeyleri hatırlayamamak ve aklımızda tutamamak hemen hemen herkesin ortak problemidir. Çoğu öğrencinin okuduklarını hafızasında tutamaması ve imtihan sırasında çalıştıklarını hatırlayamaması genel bir sıkıntıdır. Bazılarımız daha önce tanıştıkları kişilerin yüzünü hatırlarken ismini hatırlayamamakta, bazılarımız da telefon numaralarını ve rakamları aklında tutamamaktadır.

Etkin Öğrenme ve Hafıza Teknikleri'nin temel amacı okul hayatı devam eden öğrencilere olduğu kadar gelişime açık yetişkinlere de, sahip oldukları potansiyellerini etkin bir şekilde kullanarak bilgiyi en hızlı ve kolay şekilde öğrenmek ve ihtiyacı olduğu anda kullanabilme becerisini kazandırmaktır.

Hafıza teknikleri dediğimizde aklımıza kolay-eğlenceli ve daha kalıcı öğrenme şekli gelir. Zaten Kolay ve Kalıcı kelimeleri hafıza eğitiminin sloganı haline gelmiştir. Kadim bilgilerde bize zaten ?Zor ise çalışmaz, uygulanmaz? diye bir söz bırakmışlardır. Zoru yapan yanlış tekniklerle beynin çalışma konseptine uygun olmayan yüklemelerdir. Hafıza teknikleri beynin çalışma prensibine uygun olarak bilgiyi kaydetme, depolama ve zamanı geldiğinde, geri çağırmak yani hatırlama aşamalarını boşluk bırakmadan tamamladığı için etkilidir.

Bir dili konuşmanın ve anlamanın ilk adımı kelimelerdir. Oturup monoton bir şekilde kelime ezberlemek elbette konuşmak için işimize yarmayacağı gibi kelime bilmeden de konuşamayız. Bununla birlikte kolay ve kalıcı kelime ezberlemenin şartı sistemi öğreninceye kadar bol kelime ezberlemektedir. Bu sayede teknik bir alışkanlık ve refleks haline gelir. Daha sonraki aşamada ingilizce çalışırken yeni öğrenilen kelimeler bu teknikle hafızaya alınıp cümlede kullanıldığında artık unutulmayacaktır. Bunlara ilave olarak hafıza tekniklerinde kullanılan sihirli hafıza odalarına yeni öğrendiğimiz kelimeleri depolarsak gün içinde ve yatarken yapacağımız sistematik tekrarlar ile öğrendiğimiz kelimler kalıcı hafızamıza kaydedilecektir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

İzmir Hafıza Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir?deki Hafıza Teknikleri eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24      numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya?daki Hafıza Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

İzmir Hafıza Teknikleri, Hafıza Teknikleri İzmir, İzmir Hafıza Geliştirme, Hafıza Geliştirme Kursu İzmir, İzmir Fotografik Hafıza Teknikleri Sertifika, Hafıza Egzersizleri İzmir, Beyin Gücü İzmir, Nlp Teknikleriyle Hafıza Geliştirme ve Hafıza Gücü nü Geliştirme ile ilgili tüm çalışmaları buradan takip edebilirsiniz.


 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hafıza eğitimi - hafıza eğitimi izmir - -

Yorumlar