Mükemmel İletişim Kuran İnsanlar

Mükemmel İletişim Kuran İnsanlar Bilerek Yaşarlar. Ya Siz? Yalnızca biyolojik bir hayvan olmaktan çok daha fazlası olabilme olasılığına açık mısınız? Ruhsal bir yanınız olması veya var olan parçanızın fiziksel bir deneyimden geçmesi mümkün mü? Bu fiziksel deneyim yolculuklarınızı ve başarılarınızı kanıtlayan, bir dayanak olması gereken bir deneyim mi? Eğer bir neden ve özel bir amaçtan dolayı var olmuşsanız bu neden veya amaç nedir? Hayatlarını olumlu bir tavır ve
amaçla yaşayanlar gerçekten zirveye ulaşanlardır.

Tabii ki birçok insan amaçlarını ve varoluş nedenlerini asla bulamazlar. Varoluş amacınızın bir parçası da tabii ki mutluluk ve neşeyi tatmaktır. Bu deneyimler çoğunlukla biz başka insanlarla iletişim halindeyken yaşanır. Bazen de ruh halimizin gayet huzurlu olduğu yalnız olduğumuzda bir anda gerçekleşir.

Bu deneyimi yaşamak çok tatsız bir iş veya mükemmel bir armağan olabilir. Sizin tam anlamıyla hayallerinizi yaşama ve hayatınızı başkaları için bir armağan haline getirme yetiniz olabilir! Zevki tatma yetiniz vardır.

Birilerinin elini tutmak, onlara sarılmak, seslerini duymak ve gülüşlerini görmek ne kadar da mükemmel bir şeydir. Bir elmalı tartın ya da plajda yürürken gelen okyanusun kokusu... Bunların hepsi gözden kaçırdığımız ve çıkardığımız mükemmel deneyimlerdir. Herhangi duyusu engelli olan
biriyle zaman geçirin ve işte o zaman duyularınızın değerini bilirsiniz.

‘Yaşamak’, öğrenmek ve tecrübe etmek için olağanüstü bir fırsattır. Dalai Lama birden çok kez mutluluğu aramanın hayatta en büyük amaçlardan biri olduğundan bahsetmiştir. Haklı değil mi? ikinci Dünya Savaşı ndaki toplama kamplarını ilk elden yaşayan Viktor Frankl, insanların kişisel yaşam koşulları ne olursa olsun hayattaki amacını ve hayatın anlamını keşfetmenin önemini vurgulamıştır. Mans Search for Meaning adlı kitabın yazarı olan Frankl; toplama kamplarındaki günlük hayata, göze çarpan bir cesaret ve umut hissiyle katlanmıştır. Kişisel tavrı hayatta kalmasında büyük rol oynamıştır. Frankl’in içsel iletişiminin ne kadar iyi olduğunu düşünürsünüz?
Amaç ve genel mutluluğumuzun temeli, kendimizle ve başkalarıyla iletişim kurma ve evrenin bir düşünce havuzu olmasından istifade etme yeteneğimizdir.
Bu yazı da , öncelikle iletişim konularının en basitini ele almayı hedefleyeceğiz. Sizin de keşfedeceğiniz üzere sırlar, teknikler ve stratejiler olarak alt dallara ayrılan üç temel iletişim katmanı vardır. Ancak tek hatırlamanız gereken şu üçüdür: Başkaları, kendimiz ve sonradan ‘birleşik alan olarak ifade edilecek düşünceler havuzu.

Sevdiğimiz ve sevmediğimiz insanlarla iletişimi içeren kişiler arası iletişimle başlayacağız. İletişimin temelleri konusunda ustalaşınca günlük iletişim halinde olmak istediğimiz (patronumuz, çalışanlarımız, arkadaşlarımız, eşlerimiz, çocuklarımız vb.) özel insanlarla ve yakın olmak istediklerimizle nasıl iletişim kurulacağından bahsedeceğiz. Sonra da kendimizle nasıl konuşup dinleyeceğimizi inceleyeceğiz. Kendi varoluşumuzun yegâne amacını nasıl keşfedeceğimizi öğreneceğiz ve bunun başarılı bir hayatın zirvesine ulaşmak için ne kadar önemli
olduğunu irdeleyeceğiz.

Son olarak da Paul McCartney, Henry Ford ve dünyayı değiştiren bütün mükemmel insanlar gibi fiziksel deneyimin düşünce ve fikir deneyiminin ötesine geçmesini sağlayan nihai iletişim içinde birleşik alanın kaynaklarından faydalanmanın sırlarını öğreneceğiz. Bu ‘dinleme’ süreci yalnızca isteyenleri ve başaranları ayıran altın anahtarlardan biridir. Bu yazı sizi mükemmel başarılara götürecek ve başarıları daha da tatmin edici kılan başarısızlıkları atlatmanızı sağlayacak. Şimdi yaşam mükemmeliyeti el kitabına sahip olmaktan gerçekten çok az farkı olan iletişim mükemmeliyeti el kitabına sahipsiniz. İletişim mükemmeliyeti yaşam mükemmeliyetine yol açar. Zirveye yolculuğunuzda destek olacak özel iletişim tekniklerini ve düşünme stratejilerini öğreneceksiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :iletişim becerileri - iletişim -

Yorumlar