EFT Nasıl Yapılır ?

EFT Nedir? EFT, "Emotional Freedom Techniques" (Duygusal Özgürleşme Teknikleri) tanımının baş harflerinden oluşur. Duygusal ve bedensel stres ve rahatsızlıkların iyileşmesinde kullanılan bir yöntemdir. EFT bir enerji psikolojisi tekniğidir. Diğer bir ifade ile duygusal özgürleşme tekniğidir. Enerji meridyenlerini uyarma açısından akupunktur ve akupres ile olumlamalar açısından da NLP'nin ortak bir sentezi diyebiliriz.

EFT?nin Etki Mekanizması Nasıl İşler?

EFT?nin en önemli özelliği kolay öğrenilebilen ve kendimize kolaylıkla uygulayabileceğimiz bir teknik oluşmasıdır. Her yaştan insanların ve öğrenim durumu ne olursa olsun insanlar EFT´yi kolayca öğrenebilmektedir. Yalnız, çok derin ve eski problemler ve travmalar üzerinde bu işi bilen bir uzman ile birlikte çalışılması tavsiye edilir.

EFT bozulan vücut dengesini yeni baştan kurar. Bunu nasıl yapar?
 
EFT uygulama sırasında vücudun enerji dengesizliğini giderir ve vücudumuzun kendi koruma ve iyileştirme mekanizmalarını harekete geçirir. Yani; vücutta zaten var olan iyileşme arzusunu ortaya çıkarır, hormonları ve bazı kimyasal maddeleri salgılatır. Bundan dolayı vücut, kendini onarmaya başlar.

EFT sporda ya da iş hayatında performans artışı için kullanılabilir mi?
 
Evet. EFT her türlü yeteneğin geliştirilmesi için mükemmel bir araçtır. Spor, iş hayatı, sosyal hayat, parasal durum ve hatta ilişkilerin geliştirilmesi konularında başarıyla kullanılmaktadır.
 
Vücudumuzda enerji sistemi var mıdır?
 
Vücudumuz büyük bir elektrik yükü özelliğine sahiptir. Anatomideki başlangıç dersleri bunu kapsar. Ayaklarınızı bir halıya sürtün ve ardından metalden yapılmış bir maddenin üzerine koyun. Kimi zaman parmak uçlarınızdan statik elektriğin boşaldığını görebilirsiniz. Vücudunuzda elektrik özelliği olmasaydı bu mümkün olamazdı. Sıcak bir fırına dokunduğunuzda acı hemen hissedilir, çünkü acı sinirlerden doğru beyne elektriksel olarak iletilir. Acı elektrik hızında yolculuk eder ve bu yüzden acıyı bu kadar çabuk hissedersiniz. Vücudu ne olduğu hakkında bilgilendirmek için elektrikli mesajlar sürekli olarak gönderilir. Bu enerji akısı olmadan göremeyebilir, duyamayabilir, hissedemeyebilir, tat alamayabilir veya koklayamayabilirdiniz.

Vücutta elektrik (enerji) bulunduğuna ilişkin bir başka belirgin kanıt ise elektroansefalogram (EEG) ve elektrokardiyograftır (EKG). EEG beynin elektrik aktivitesini kaydeder ve EKG ise kalbin elektrik aktivitesini kaydeder. Bu cihazlar yıllardır tıp biliminde kullanılmaktadır ve TV'deki hastane dramlarında ölen hastalara takılırken gördüklerinizdir. Ekran sinyal vermeyi durdurduğunda hasta ölmüştür. Elektrik sistemlerimiz fiziksel sağlığımız için çok önemlidir. Bundan daha açık ne olabilir? Enerji akışı durduğunda ölürüz. Bununla ilgili olarak doktorunuza danışın. Bunun doğruluğundan kimse şüphe edemez.
 
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
EFT eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir'deki EFT eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya'daki EFT eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : eft nedir - eft nasıl yapılır - eft tekniği -

Yorumlar