E.F.T UYGULAMASI

EFT UYGULAMASI
 EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri iğnesiz akupunktur ve duygusal bir egzersiz olarak tanımlayabiliriz. Enerji bedenimizdeki akımlar EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile yeniden düzenlenebilir ve bizleri fiziksel rahatsızlıklara kadar götüren enerji akımının blokajları ortadan kaldırır. Sizi rahatsız eden ve sisteminizi yavaşlatan duygulardan arındıkça daha sağlıklı ve mutlu olursunuz, üretkenliğiniz artar. Sanıldığının aksine sadece psikolojik rahatsızlıklarda değil, tüm fiziksel rahatsızlıklarda bu teknikten yararlanmak mümkün. EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile yaşamınızın her alanında oluşan tıkanıklıkları çözebilir, çekim yasaları gereği, vereceğiniz doğru mesaj ve olumlamalar ile sadece sağlığınıza değil, bolluk ve berekete de kavuşabilirsiniz  ? 7000 yıl öncesine varan bilgileri bu öğretime de temel olmuştur.
 EFT HANGİ ALANLARDA KULLANILIR:
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile Olumsuz Duygular kurtulabilirsiniz: Stres, öfke, korku, kaygı, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon, yoğun endişe (anksiyete), kötü anılar, kâbuslar, suçluluk duygusu, saplantılar
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile Olumsuz İnançlar kurtulabilirsiniz: ?Şanssızım?, ?Yalnızlığa mahkûmum?, ?Beceriksizim?, ?Kimseye güvenmemek gerek?, ?Para bir elimden girer, öbür elimden çıkar?, ?Ben sınavı kazanamam? gibi
 
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile Duygusal Travma kurtulabilirsiniz: Kaza, deprem, cinsel taciz, zorbalığa uğrama, terk edilme, işten atılma, soygun, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile Bedensel Sorunlar kurtulabilirsiniz: Alerjiler, sırt/bel/ omuz ağrıları, migren, kabızlık, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları, baş ağrısı, kanser, kronik yorgunluk sendromu(CFS), kolit, astım, çeşitli yaralar, kaşıntılar, uyku sorunları, bağırsak problemleri, görme bozuklukları, kasılmalar, idrar sorunları, sabah bulantıları, adet öncesi rahatsızlıklar, terleme, karpal tünel sendromu, artrit, parmak uyuşuklukları, diş sancıları, titreme, multiplskleroz.
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile Madde Bağımlılıkları kurtulabilirsiniz: Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu, alışveriş, çikolata?İlişkiler: Anlaşmazlık, cinsel sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı, çocuklar ile iletişim?
 EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile Hedef Belirlemeyebilirsiniz:İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, başarılacak projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını ortaya çıkarmada?
 EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile Performansınızı artırabilirsiniz: Sınav, iş, spor, sanat, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, topluluk önünde konuşma, verim artırma?
 EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile Ruhsal Gelişiminizi daha ileriye taşıyabilirsiniz: Dinginlik, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme?
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ile  bunlara ek olarak tüm ruhsal, zihinsel, duygusal ve bedensel sorunlarda uygulanması önerilir.
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri genel bir kategori yaparsak:
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ve İlişkiler :
? Çekingenlik
? Utangaçlık ve kendini ifade edememe
? Eleştirilerden aşırı etkilenme
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ve Duygusal rahatsızlıklar : 
 ? Evham
? Stres ? Taciz
? Savaş ya da kaza sonrası travması
? Takıntılar
? Uykusuzluk?..
? İş ya da duygusal ilişkilerde kızgınlık
? Yöneticilere, iş arkadaşlarına ya da partnere duyulan öfke...
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ve Eğitim
? Sınav korkusu
? Öğrenmeye ya da okula yönelik genel olumsuz duygular 
? Hiperaktivite
? Konsantrasyon ve motivasyon sorunları
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri  ve Olumsuz alışkanlıklar
? Aşırı yeme
? Yiyecek zaafiyetleri ve kilo problemleri ? Alkol ve sigara alışkanlığı
? Tırnak yeme?
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ve Fobiler :
? Yılan
? Fare ? Yükseklik
? Uçuş korkusu?
EFT- Duygusal Özgürlük Teknikleri ve İş dünyası
? Stres
? Başarısızlık korkusu
? Motivasyon ve konsantrasyon problemleri? 
? Toplum önünde konuşamama
? Çekingenlik düşük özgüven

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :eft - eft nedir - eft tekniği - eft eğitimi - eft eğitimleri izmir - -

Yorumlar