İzmir Diksiyon Kursları

Düşünen her insan düşündüklerini başkalarına aktarabilme ihtiyacını duyar. Üniversiteler, okullar bu konuya önem verdikleri için konferans sayılarını arttırmaya çalışırlar.
İyi söz söyleyebilmek adına diksiyon çalışmalıdır. Toplum içerisinde yaşadığımıza göre diğer insanlara düşündüklerimizi, duyduklarımızı iyi, doğru ve ilgi çekecek bir biçimde anlatabilmek için diksiyon eğitimi almamız gereklidir.

Eğer, düşünceler yoğun ve duygular çok yüksek, sanatlı ve gösterişliyse bu tür anlatıma "yüksek üslûp" ismi verilir. Bu üslûp içerisinde sözcükler, seçkin ve parlaktır. Sade ve kolay bir şekilde anlaşılır cümleler yerine imajlara ve söz sanatlarına dayalı bir takım ifadeler kullanılır. Bu üslûbu sadece kültürlü insanlar anlar.

Her insanın anlayacağı nitelikteki anlatım şekline de "orta üslûp" adı verilir. Bu tür söyleyişte sade ve yüksek üslûbun karışımı mevcuttur. Bu tarz bir üslûbu, belirli bir eğitim düzeyine gelmiş bütün insanlar rahatlıkla anlayabilirler.

Birçok aktör ve aktristin bile diksiyon becerileri acınacak kadar kötü durumdadır. Onlar bu konuda bilgisiz olduklarından dolayı oynadıkları eserin temel fikrini seyirciye duyuramazlar ve işin kolayına kaçarak basitlik içerisine düşerler. Bu şekilde yazarın vermek istediği esas mesajı alt üst ederler.

Diksiyon eğitimine kimler katılabilir?

- Türkçeyi doğru ve güzel konuşma becerisi edinmek isteyenler,

- İşinde atılım yapmak, ilerlemek, iş değiştirmek isteyen profesyoneller,

- Sürekli halkın karşısında olan bürokratlar ve siyasiler,

- Ekiplerini daha başarılı yönetmek isteyen liderler, patronlar, yöneticiler,

- Eğitim ve kariyer gelişim planlarını yapmak isteyen öğrenciler, gençler

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Diksiyon Kursuyla ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Diksiyon Kursularımız için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Diksiyon Kursuna tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Diksiyon Kursularımız için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Diksiyon Kursuna tıklayabilirsiniz.

Bursa’daki Diksiyon Kursularımız  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Diksiyon Kursuna tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir diksiyon - diksiyon eğitimi izmir - izmir diksiyon - izmir diksiyon eğitimi -

Yorumlar