İzmir Diksiyon

Günümüzde Diksiyon ve Etkili konuşma sanatı oldukça önem arz eden bir yeterlilik halini almaktadır. Kendimizi ifade edebilmemiz, ürünümüzü daha etkili tanıtabilmemiz, karşımızdakileri ikna edebilmemiz hep bu süreçlerin başarı ile uygulamasının bir sonucudur. Ayrıca, bu konuda alınan eğitim ile kişiler, çekingenliklerini üstlerinden atarak hitabet güçlerini geliştirmeyi, ses tonunu etkili kullanmayı, jest ve mimikleri yerli yerinde kullanmayı ve etkili konuşma tekniklerini de öğrenmektedirler.

Konuşmacının söz söylerken takındığı yüz, el, kol ve vücut hareketleri arasında da bir uyum sağlaması gerekir. Gelişi güzel yapılan, anlatımla ilgisi olmayan hareketler dinleyiciyi rahatsız etmekten başka bir işe yaramaz. Ancak, yapılan hareketler, sözlerin anlatmak istediği anlamı tamamladıkları zaman yararlı olurlar. Çünkü sözlü anlatım yüz, el, kol ve vücut hareketlerinden ayrı düşünülemez.

İyi Bir Konuşma için Gereken Kurallar;

·        Kılık kıyafetinize, saç ve el bakımlarınıza özen gösterin.

·        Konuşurken muhatabınızın gözlerine bakın.

·        Mümkün olduğunca sıcak ve dostça tebessüm etmeye çalışın; ancak ölçüyü asla kaçırmayın.

·        Çok iyi bir dinleyici olun. Karşınızdakinin sözünü kesmeyin.

·        Aradaki fiziksel mesafeyi insanların rahatsız olmayacakları şekilde ayarlayın. Çok yakın ya da çok uzak durmayın.

·        El ve kol hareketlerinizde aşırılığa kaçmayın.

·        Konuşma esnasında oturuyorsanız, koltuk veya sandalyenizde yatar pozisyon almayın. Ayaktaysanız mümkün olduğunca dik durmaya gayret edin.

·        Sesinizi bulunduğunuz mekâna iyi ayarlayarak, aşırı yüksek yada alçak tonda konuşmamaya özen gösterin.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Diksiyon eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki diksiyon eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki diksiyon eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15  yada 0 (505) 445 15 31      numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :İzmir diksiyon - diksiyon İzmir - İzmir diksiyon eğitimi - diksiyon eğitimi İzmir - güzel konuşma Teknikleri İzmir - İzmir güzel konuşma Sertifika - diksiyon Eğitmeni İzmir - diksiyon Egzersizleri İzmir -

Yorumlar