İzmir Diksiyon

Diksiyon sanatının öneminin farkında olmayan çok sayıda insan var. Topluluk karşısında söz söylemek zorunda olan bazı kişiler, güçlüklerle hatta başarısızlıklarla karşılaştıkları halde, diksiyona önem verip geliştirme çabası içerisine girmezler.

Bazı insanlarda hatalı bir düşünüşle diksiyon sanatı ile ilgili çalışmayı bir özenti veya bir fazlalık olarak görürler. Fikirlerini de şu şekilde savunurlar: "En iyi hatipler bile, ses ve söyleyiş ile ilgili yanlışlar yapmazlar mı? Mademki halkı kendilerine hayran bırakmak suretiyle başarı kazanıyorlar. Hal böyleyken... Ardından profesörler, hatipler, yargıçlar, avukatlar radyoda televizyonda fazla fazla konuşuyorlar. Bu kişilerin hepsi diksiyon dersi mi almışlar? Aktif konuşmacı durumunda olan herkese diksiyon dersi verilmiş mi? O zaman diksiyon eğitimi almaya ne lüzum var?"

Bu düşüncede olanların bir bakıma haklılık payları vardır. Çünkü onlar başka kişilerin konuşurken yaptıkları hataları, ancak diksiyon derslerine başladıktan sonra fark edebilirler. Onlara doğru olan bu yolu diksiyon öğretmeni gösterebilir.

İzmir Diksiyon  Eğitim İçeriği:

- Ses / Nefesini tekniklerini öğrenmek ve geliştirmek, diyaframdan soluma

- Anlaşılır ses çıkarabilmek.(boğumlanma-ünlüler-ünsüzler)

- Tekerlemeler

- Türkçemizin özellikleri- Hece, kelime ve cümle vurguları, ses bükümleri

- Anlatım(-Konuşma-konuşmacı) sunuş

- Dinleme-Konuşmaları Vücut Diliyle Destekleme

- Etkili Konuşma - iletişim – DKD

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
Diksiyon eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir’deki Diksiyon eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Diksiyon eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :İzmir diksiyon - diksiyon İzmir - İzmir diksiyon eğitimi - diksiyon eğitimi İzmir - güzel konuşma Teknikleri İzmir - İzmir güzel konuşma Sertifika - diksiyon Eğitmeni İzmir - diksiyon Egzersizleri İzmir -

Yorumlar