Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi

Doğru, Güzel, Etkili Konuşma yani diksiyon eğitiminin amacı; katılımcıların Türkçe’nin kurallarına uygun; akıcı, anlaşılır ve güzel konuşma becerisi geliştirmelerini, kendilerini etkili bir biçimde ifade edebilmelerini, ses-bilim açısından tüm seslerin doğru ve güzel söylenebilmesini, bireyin sesini etkili bir biçimde kullanabilmesini sağlamaktır.

İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli yeteneği; düşünebilme, düşündüğünü ifade edebilme ve en önemlisi de öğrenme yeteneğidir.

Güzel ve Etkili Konuşma Eğitiminin Konuları:

- Fonetik (Konuşma Bilimi): Kelime ve söyleyiş yanlışlıklarının düzeltilmesi ve dilin anlaşılır ve yalın kullanılması amacıyla yapılan çalışmalardır.

- Diyafram Çalışmaları: Doğru nefes diye isimlendirilen “Diyafram nefesinin” kullanımının öğretilmesi; ses ve nefes sınırının yapılan egzersiz çalışmaları ile genişletilmesi; sesin etkili bir düzeye ulaştırılması konularında yapılan çalışmalardır.

- Artikülasyon: Yapılan egzersizlerle kişinin telaffuz hatalarının düzeltilerek kelime ve harflerin doğru telaffuz ve zamanlamayla söylenmesinin sağlanması.

- Diksiyon: Duygu ve düşüncelerin doğru ve etkileyici biçimde aktarılması amacıyla metinli ve metinsiz vurgulama ve tonlama konularında yapılan çalışmalardır.

Güzel ve Etkili Konuşma Eğitiminin Amacı:

Kurallarına Uygun, Akıcı ve Anlaşılır Konuşma Becerisini,

Bireyin Kendisini Etkili Bir Biçimde İfade Edebilmesini,

Topluluk Önünde Konuşurken Heyecanını Kontrol Edebilmesini,

Sesbilim Açısından Tüm Seslerin Doğru ve Güzel Söylenebilmesini,

Bireyin, Sesini Etkili Bir Biçimde Kullanabilmesini,

Bireyin Beden Dilini Etkili Biçimde Kullanabilmesini Sağlamak.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Güzel ve Etkili Konuşma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki  Güzel ve Etkili Konuşma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Güzel ve Etkili Konuşmayı tıklayabilirsiniz.

Antalya daki Diksiyon eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Güzel ve Etkili Konuşmayı  tıklayabilirsiniz.

Bursa daki Güzel ve Etkili Konuşma eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaGüzel ve Etkili Konuşmayı  tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir : doğru ve etkili konuşma eğitimi - topluluk önünde konuşma eğitimi - etkili konuşma kursu - düzgün konuşma eğitimi - diksiyon eğitimi nasıl verilir - insan ilişkileri eğitimi - toplum önünde etkili konuşma - güzel konuşma kişiye neler kazandırır -

Yorumlar