Yarı Değerli Taşlar


Ametist: auranın gücünü arttırır ve titreşimini yükseltir, pozitif düşünmek için faydalıdır, bilinçliliği yükseltir.

Şeffaf kuvartz: kullanıldıgında ruhsal bir kalkan gorevi gorerek kişiyi enerji alanındaki negatiften kurtarır ve auraya pozitif enerji girişini sağlar. Cep telefonu, radyasyon, nazar gibi negatif radyoaktiviteden kişiyi korur.

Sarı yeşim: bağımlılıkların destek tedavisinde, neşe ve keyiflenmek icin ve sindirim sistemini şifalandırmak için kullanılır.

Zeytin yeşimi: romatizma, migren, uyku sorunları ve yaraların çabuk iyileşmesine faydalıdır. Bedenin enerji dengesinin sağlanmasına yardım eder.

Bal yeşimi: yorgunluk için faydalıdır.

Beyaz yeşim: bir konuda en iyi kararı vermeniz icin yani ilahi rehberlik icin faydalıdır.

Mavi yeşim: kas gerginliği ve zihinsel gerginliği yok eder. Bu sebeple meditasyon şifa reiki gibi calısmalar oncesinde kullanılabilir.

Yeşil yeşim: korku ve endişe duygularına iyi gelir. Fizyolojik detoks icinde kullanılır.

Lavanta yeşim: duygusal yaraları ve hayal kırıklıklarını iyileştirmek icin kullanılır.

Siyah yeşim: zeka ve algıyı arttırır.

Sitrin: önemli bir kuvartz kristalidir. Sarı renkte ametist gorunumundedir. Ancak nadir bulunan pahalı bi taştır. Ametist ozel fırınlarda 2000 derecenin uzerinde ısıtıldıgında sarı sitrin rengini alır ve bu şekilde sahtesi uretilir. Piyasada ozellikle uygun fiyata gercek sitrin bulmak oldukca zordur. Solar çakrayı açmak ve onarmak konusunda etkilidir. Depresyonu iyileştirme konusunda kullanılabilir.

Bantlı agat: negatif enerjilerden korunmak, stresten kurtulmak ve enerjiyi yukseltmek icin kullanılır.

Siyah agat: menopozda faydalıdır.ayrıca kötü şansın yok olması icinde etkilidir.

Blue lace agat: iletişim yeteneklerini arttırır. Akciğerler ve boğaz içinde faydalıdır.

Sarı agat: mide ve sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir. Denge canlılık ve keyif verir. Solar cakrayı açmak içinde kullanılabilir. Kendinizi hayatta desteksiz ve yalnız hissettiginiz zaman kullanabileceginiz bir taştır. Uyku
kalitesi ve iyi ruya gormek icinde kullanılabilir.

Yeşil agat: sevgiyi arttırmak ve duygusal kalıp ve sorunları iyileştirmek için kullanılır.

Moss agate: insanı etkilemekte olan derin korku ve blokajları temizler.yeni başlangıçların taşıdır.

Kırmızı agat: kan ile ilgili hastalıklara iyi gelir. Ayrıca yaşamınızda değişiklik yapmak istediğiniz zamanlarda destek alabileceğiniz bir taştır.

Lapis lazuli:zihinsel berraklık verir. Hafızayı güçlendirir. Iletişimi güçlendirir ve sosyal fobiye iyi gelir. Tansiyon dengeleyici etkisi vardır.

Serafinit: aura ve meridyen temizliğinde etkilidir. Kalp çakrasını açmak ve şifalandırmak için etkilidir. Sinirsel hastalıklarda fayda eder.

Apatite: kemikler ve dişler konusunda fayda verir. Yüksek tansiyona iyi gelir. Kaos, hayal kırıkşığı ve öfkeye iyi gelir. Diyet süresince iştah kontrolünde etkilidir.

Kaplan gözü: sindirim sistemine iyi gelir. Bağımsızlık taşıdır. Dalak ve pankreas icin faydalıdır. Ortamlarda gerilim ve stresi azaltır. Konsantrasyonu arttırır.

Hovlit: bedende kalsiyum dengesinin saglanmasına yardım eder. Kas ve zihinsel gerginliği azaltır. Uyku kalitesini arttırır.

Lepidolit: olumsuzluğu dağıtır. Boğaz,kalp ve 3. göz çakralarını aktif hale getirir.

Aventurin: hücre yenileyici ve gençleştirici özelliklere sahiptir. Anti aging konusunda etkilidir. Ayrıca neşelendirici etkisi vardır.

Hematit: kan dolaşımını düzenler. Kalp, böbrek ve karaciğerrahatsızlıklarında ve adet kramplarında fayda verir. Özgüveni yüksektir. Kök çakraya yerleştirildiginde kişiyi kolayca topraklar.

Pembe kuvartz: kalp çakrasının ve sevgi ve şefkatin taşıdır. Duygusal acıları iyileştirmekte, içsel cocugumuzu şifalandırmakta, sevgiyi arttırmakta, kalp cakrası ve duygusal şifada yeşimle birlikte en etkili taştır.

Kiwi taşı: ying yang dengesini kurar.sadece bu özelliği bile oldukça değerldir.

Unakit: hastalıkların ve sorunların gerçek sebeplerini yani orjinal sebeplerini bulmamıza yardım eder. Bu önemlidir.

Obsidyen: depresyon ve karamsarlığa iyi gelir. Ayrıca negatif enerjiyi yok eder. Bu konuda en etkili taşlardan birisidir.

Sodalit: nazar ve negatif enerjilerden korur. Sezgileri arttırır.

Kırmızı lal: zindelik verir. Kanı temizler ve kan dolaşımını hızlandırır. Kadınlarda regl düzensizliklerine ve sorunlarına iyi gelir.

Kırmızı kalsit: beden temizliği ve detoksta oldukça etkilidir. kronik yorgunluk, tükenmişlik, stres ve yüksek tansiyon konularında fayda verir. Ayrıca kişiye yardımları , sevgiyi çeker.

Turkuaz: iletişim taşıdır. Iletişim yetenegini ve sezgileri arttırmakta oldukça etkilidir.

Aragonite: duygusal denge, solar çakra için şifa, bilinçatlına atılmış acıların şifalanması ve auradaki dengesizliklere karşı oldukca etkilidir.

Amazonit: sezgi, ilham, psişik yetenekler ve duygusal travmaların temizliginde fayda verir.

Florit: zihinsel berraklık sağlar. Rahatsızlık veren mantıksız düşüncelere iyi gelir.

Kırmızı jasper: kök çakraya faydalıdır. Cinsel hastalıklarda şifa verici etkisi vardır. Yaşamdaki zorluklarla savaşma konusunda güç ve cesaret verir.

Akuamarin: karaciğer ve dalak konusunda şifa verici etkiye sahiptir.

Şaroit taşı: dönüşüm taşıdır. Öfke korku gibi negatif içeriği pozitife cevirmeye yardım eder.

Kalkoprit: 3. göz aktivasyonu için kullanılır.

Pirit: bugune kadar gördügüm en etkili enerji kalkanıdır. Kişiyi negatiften müthiş bir güçle korur. Yorgunluk ve depresyona da iyi gelir. (Bunun için prit bir koruma kalkanına niyetlenmeniz yeterlidir)

rodonit: fiziksel ve duygusal travmalarda etkilidir.

Sugulit: beyin yarımkürelerinin dengelenmesi için etkilidir.

Serpentin: şifa kanalının genişlemesini ve şifa gücünün artmasını sağlar.

Kyanit: negatif enerjiyi giderir. Öfke, kaos ve kötü düşünceleri engeller.

Dumörtiorit: zihinsel gelişim ve kısa zamanda çok şey öğrenmek için kullanılır.

Moldavit: empati, hoşgörü ve anlayışı arttırır. Ruhsal gelişime destek olur ve manevi gelişimi destekler.

Anjelit ve selenit: melek taşlarıdır ve melek çalışmaları yapanların yetenek ve algılarını geliştirmek ve bağlantı kalitesini arttırmak icin kullanabilecekleri çok guzel taşlardır.
 


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yarı değerli taşlar ve özellikleri - yarı değerli taşların özellikleri - yarı değerli taşlarla takı yapımı -

İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar