İNSAN VE BİLİNÇALTI

Bilinçaltının iyileştirici gücü üzerine verdiğim seminerlere gelen genç bir adam şiddetli göz rahatsızlığından yakmıyordu; doktoru ameliyat olması gerektiğini söylemişti. Kendi kendine şöyle demiş: "Gözlerimi bilinçaltını bu hale getirdi, beni yine o iyileştirecek."
 
Her gece uyumadan önce, uykusunun iyice geldiği anlarda meditasyon yapmış. Dikkatini sabitleştirmiş ve göz doktoru üzerine toplamış. Doktorun, kendisinin tam önünde durmakta olduğunu hayal etmiş, doktorun ona şu sözleri söylediğini açıkça duymuş, ya da duyduğunu hayal etmiş: "Bu bir mucize!" Uykuya dalmadan önce her gece beş dakika kadar tekrar tekrar zihninde bunları duymuş. Üç hafta sonra tekrar gözlerini muayene eden doktoruna gitmiş ve ondan şu sözleri duymuş: "Bu bir mucize!" Burada ne olmuştu? Bu adam, o fikre ikna olmak ya da o fikri iletebilmek için doktoru bir araç olarak kullanarak bilinçaltı zihnini etkilemişti. Yaptığı tekrarlar, duyduğu inanç ve beklentiyle bilinçaltına tohumlar ekmişti. Bilinçaltı onun gözlerini bozmuştu ve aynı şekilde kendisine söylendiği gibi, eski haline getirmişti. İşte bilinçaltınızın iyileştirici gücüne duyduğunuz inancın sizi nasıl bütün yaptığına bir örnek de bu olmuştur.
 
Tekrar Gözden Geçirilebilecek Noktalar
 
Bilinçaltınız bedeninizin işlemesini sağlayan mekanizmadır ve günde yirmi dört saat çalışır. Olumsuz şeyler düşünürseniz onun çalışmasını sekteye uğratmış olursunuz.
 
Uykuya dalmadan önce, bilinçaltınıza bir problemi çözme ödevi verin, cevabı size gelecektir.
 
Düşüncelerinize dikkat edin. Gerçek olarak kabul edilen her
düşünce beyin tarafından solar plexus'a gönderilir ve dünyanızda bir gerçek olarak karşınıza çıkar.
 
Bilinçaltınıza yeni bir şablon vererek kendinizi yenileyebilirsiniz.
 
Bilinçaltınızın işleyişi hep yaşamak yönündedir. Sizin işiniz bilinçaltınızla ilgilidir. Bilinçaltınızı gerçek önermelerle doldurun. Bilinçaltınız her zaman düşünce alışkanlıklarınızın modeline uyarak yeni bir şey oluşturur.
 
Her on bir ayda bir yeni bir beden oluşturursunuz. Düşüncelerinizi değiştirerek bedeninizi değiştirin ve onun son halini koruyun.
Normal olan sağlıklı olmaktır. Hasta olmak ise anormaldir. Bu uyum ilkesinin kendi yapısı gereğidir.
 
Kıskançlık, korku, endişe ve tasa sinirlerinizi ve hormonlarınızı bozarak her türlü fiziksel ya da zihinsel rahatsızlığı beraberinde getirir.
Bilinçli olarak söylediğiniz ve gerçek olduğunu hissettiğiniz olumlu önermeler zihninizde, bedeninizde ve yaptığınız eylemlerde kendisini gösterecektir. Siz iyi şeyler önerin ve yaşamanın keyfini çıkarın.

DERLEYEN: EDİTÖR
İletişim:[email protected]


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :bilinç - bilinçaltı - olumlama - telkin - hipnoz - nlp - olumlama - subliminal - subliminal mp3 - bilinçaltı telkin -

Yorumlar