BİLİNÇALTINIZIN MUCİZELER YARATAN GÜCÜ

Bilinçaltınızın muazzam bir gücü vardır. Size ilham verir, rehberlik eder, hafıza deponuzdaki isimleri, olguları ve manzaraları ortaya çıkarır.
 
 
Bilinçaltınız kalp atışlarınızı başlatmıştır. Kan dolaşımınızı denetler, sindiriminizi düzenler, özümseme ve temizleme işlevi görür. Bir lokma ekmek yediğinizde bilinçaltınız bunu dokulara, kaslara, kemiklere ve kana gönderir. Bu işlemler dünya üzerinde yaşamış olan en bilge kişiyi bile aşar.
 
 
Bilinçaltınız bedeninizin bütün hayati fonksiyonlarını ve işlemlerini denetler ve bütün soruların cevabını bilir.
 
Bilinçaltınız asla uyumaz, asla dinlenmez. Her zaman iş başındadır. Başarmayı istediğiniz belli bir şeyi uyumadan az önce açık ve net bir biçimde bilinçaltı zihninize aktarırsanız onun mucizeler yaratan gücünü görebilirsiniz. Kendi içinizde taşıdığınız böyle bir gücü fark etmek sizi çok sevindirecektir, böylece rahatlayacak ve istediğiniz sonuca ulaşacaksınız. O halde burada, dünyayı döndüren, gezegenleri yörüngelerinde çeviren ve güneşin parlamasını sağlayan güçle sizi temasa geçiren bir bilgelik ve güç kaynağı vardır.
 
Bilinçaltınız ideallerinizin, hedeflerinizin ve fedakarlık dürtülerinizin kaynağıdır. Shakespeare, kendi zamanının sıradan insanlarının derinliklerinde saklı büyük gerçekleri bilinçaltı yoluyla algılamıştır. Yunanlı büyük heykeltıraş Phidias'ın güzelliği, düzeni ve simetriyi ve orantıyı, mermer ve bronza yansıtması da şüphesiz bilinçaltından aldığı cevaplar sayesinde ortaya çıkmıştır. İtalyan sanatçı Raphale'in Meryem Ana'yı çizmesini, Ludwig van Beethoven'in senfonilerini bestelemesini de bilinçaltı sağlamıştır.
 
1955 yılında, Hindistan, Rişikeş'teki Yoga Forest Üniversite-si'nde bazı seminerler verdim ve bir ara Bombay'dan gelen bir cerrahla tanıştım. Bu adam bana, eter veya diğer anestezi yöntemlerinin henüz keşfedilmediği zamanlarda Bengal'de çalışan Dr. James Esdaille adlı bir İskoç cerrahtan söz etti. Dr. Esdaille 1843 ve 1846 yılları arasında çeşitli uzuvların kesilmesi, tümörlerin alınması ve kanser ameliyatları, göz, kulak ve boğaz operasyonları da dahil olmak üzere dört yüz kadar ameliyata girmiş. Bütün bu operasyonları yalnızca zihinsel anestezi kullanarak yapmış. Rişikeş'teki Hintli doktorun söylediğine göre, Dr. Esdaille'in ameliyat ettiği hastalar arasındaki ameliyat sonrası kayıp sayısı, muhtemelen yüzde iki ya da üç gibi son derece düşükmüş. Hastalar hiçbir acı hissetmemişler, operasyon sırasında ölen ise hiç olmamış.
 
Dr. Esdaille, hipnoz altına aldığı tüm hastalarının bilinçaltlarına hiçbir enfeksiyon ya da septik durumun olmayacağını sokmuştur. Dikkat edin, bu olay, bakteri kaynaklı hastalıkların keşfinden ve sterilize edilmemiş aletlerden ve virüslü organizmalardan kaynaklanan enfeksiyonlara dikkat çeken Louis Pasteur, Joseph Lister ve diğer bilim insanlarından daha önceki zamanlarda geçiyordu.
 
Bu Hintli cerrah bu kadar düşük ölüm oranının ve minimuma çekilen enfeksiyon oranının Dr. Esdaille'in hastalarının bilinçaltına girdiği önerilerden kaynaklandığını söylemiştir. Hastalar da kendilerine verilen öneriler doğrultusunda tepki vermişlerdi.
 
İki yüz yıldan fazla bir zaman önce bir cerrahın, bilinçaltının mucizeler yaratan gücünü keşfetmiş olduğunu düşününce bunun ne kadar fevkalade bir olay olduğunu hissedebiliriz. Bir an durup da bilinçaltınızın bu transandantal güçlerini düşündüğünüz zaman içinizi mistik bir ürpertinin kapladığını hissetmiyor musunuz? Bilinçaltının, gözle görülmeyenleri görme, kulakla duyulmayanları duyma gibi, zaman ve mekandan bağımsızlığı, tüm acı ve sıkıntılardan kurtarabilme ve bütün problemlerin çözümlerini bulabilme kapasitesi gibi duyum ötesi algılamalarını bir düşünün. Tüm bunlar ve bunlar gibi daha pek çok şey, içinizde yer alan ve sizin zekanızı kat kat aşan ve sizi hayrete düşüren bir zekanın ve gücün varlığını göstermektedir. Tüm bu deneyimler sizi sevindirecek ve kendi bilinçaltınızın mucizeler yaratan gücüne inanmanızı sağlayacaktır.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :bilinç - bilinçaltı - bilinçaltının gücü -

Yorumlar