Bilinçaltınıza Güvenin

BİLİNÇALTINIZA GÜVENİN:Sizin için çalışmasını istiyorsanız bilinçaltına güvenmelisiniz. Doğru hatırlama yeteneğiniz, belleğinize duyduğunuz güvene bağlıdır:
Bilinçaltınıza sabah altıda kaldırılmak istediğinizi söylersiniz ve belleğinize inanıyor ve güveniyorsanız tam altıda uyanırsınız. Bellek bilgisayara benzer, ama bilgisayar gibi ona da direktif vermek gerekir. Şehirlerarası yapmanız gereken bir telefon konuşmasının sizin için çok önemli olduğunu varsayın. Ülkenin çeşitli bölümleri arasındaki zaman farklılıkları yüzünden bu konuşmanın akşam tam sekizde yapılması gerekiyor. Bunu yapacağınızı nasıl hatırlayacaksınız?
Geçen gün böyle bir deneyimim oldu. Sabah erkenden telefon etmem gerektiğini düşündüm ve bir kâğıda şöyle yazdım: "Bu akşam sekizde Dorothy'yi arayacağım." Kâğıdı cebime koydum ve bunu tamamen unuttum - ya da öyle sandım. Gün boyunca bu konuyu hiç düşünmedim, ama tam akşam yemeğimi bitirmişken hatırlayıverdim, saat sekizdi. Masadan kalktım ve telefon ettim. Düşünceyi zihinsel bilgisayarıma koymuştum ve o da gerekeni yapmıştı. "Hatırlayabilir miyim?" ya da "Belleğime güvenebilir miyim?" diye düşünmemiştim hiç. Batı Elektrik'in bellek makinesine güvendiği kadar güvenmeliyiz bilinçaltına. Hatırlamak, hatırlayabilecek şeyin içimizde olduğuna inanmaktır.
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hafıza - hafıza geliştirme - etkin hafıza - beyin - ogrenme - öğrenci - kişisel gelişim - -

Yorumlar