Bilinçaltınız, İsteklerinizi Sizin Projelerinize Göre Biçimlendirecektir.

Aileniz ve kendiniz için bir ev inşa ederken, elinizde mutlaka bir proje bulunur ve evin yapımında çalışan işçilerin bu projeye uymasını istersiniz. Gelen malzemeyi kontrol eder ve en iyi ağacın, çeliğin, kısacası her şeyin en iyisinin kullanılmasına dikkat edersiniz. Peki, ya zihninizdeki ev, mutluluk ve bolluk projesi ne olacak? Tüm deneyimleriniz ve yaşamınıza giren her şey, zihinsel evinizin yapımında kullandığınız zihinsel inşaat bloklarının yapısına bağlıdır.
Eğer projeniz korku, endişe, tasa ve eksikliklerle doluysa, eğer kuşkulu, tereddütlü, ümitsizseniz, zihninize ördüğünüz malzemenin dokusunu aşırı çaba, özen, gerilim, kaygı ve her türlü kısıtlama oluşturacaktır.
Yaşamdaki en temel ve en etkili etkinlik, uyanık olduğunuz her saat zihninizde kurduğunuz sözlerdir. Sözcükleriniz sessizdir, görünmezler ama gerçektirler.
Aslında her zaman zihninizde bir ev kurmaktasınız ve zihinsel imgeleriniz de sizin projenizi yansıtmaktadır. Her saat, her an, aklınızdaki düşüncelerle, barındırdığınız fikirlerle, inandıklarınızla ve zihninizin gizli stüdyosunda prova ettiğiniz sahnelerle pırıl pırıl bir başarı, mutluluk ve sağlık yapısı kurabilirsiniz. Sürekli yapımıyla meşgul olduğunuz bu devasa mekan, sizin kişiliğiniz, bu düzlemdeki kimliğiniz ve yeryüzündeki yaşam öykünüzdür.
Haydi, yeni bir proje yapın; şu anda sessizce huzuru, uyumu, neşeyi ve iyiliği düşünerek yapınızı kurmaya başlayın. Bu tür düşüncelere odaklanarak ve bunlara sahip olduğunuzu iddia ettiğinizde, bilinçaltmız projenizi kabul edecek ve tüm bunları hayata geçirecektir. Çiftçinin ambarı sabanının ucundadır.
Gerçek Dilek Bilimi ve Sanatı
"Bilim" terimi koordineli, düzenli ve sistemli bilgi anlamına gelir. Gelin bilimi ve gerçek dilek sanatını bir arada düşünelim. Çünkü dilekler de yaşam ilkelerine göre ifade edilir ve buna sadık hareket eden herkesin yaşamında kullanabileceği çeşitli teknikleri ve yöntemleri içerir. Burada sanat, teknik ve yöntem olarak kendini göstermektedir, bunun ardında bilim olduğunu gösteren şey ise, zihninizdeki resme ya da düşünceye kesin bir cevap gönderen yaratıcı zekadır.
İsteyin, istediğiniz size verilecektir; arayın bulacaksınız; çalın kapıyı, ardına kadar açılacaktır.
Burada size söylenen şey istediğiniz takdirde o şeyi alabileceğinizde. Çaldığınız kapı açılacak ve aradığımzı bulacaksınız. Bu öğreti, zihinsel ve ruhsal yasaların kesinliğini ifade etmektedir. Bilinçaltınızın sınırsız zekasından bilinçli düşüncelerinize her zaman doğrudan bir karşılık alabilirsiniz. Ekmek isterseniz, size taş verilmeyecektir. Almak istiyorsanız, alacağınıza inanmanız gerekir. Zihniniz düşünceden nesneye doğru giden bir yol izler. Önce zihinde bir imge oluşturulmazsa, hareket edemez, zira onu ileriye itip hareketini sağlayacak bir neden yoktur. Bilinçaltınızın gücünün zihinsel eyleminiz olan dileğiniz üzerinde oynaması ve onu üretebilmesi için, önce zihninizde bir imge oluşturmalısınız. Onu zihninizde bir alış noktasına, çürütülemez bir fikir birliği noktasına getirmeniz gereklidir.
Bu derin düşüncelerin ardından onlara eşlik eden bir mutluluk ve rahatlama hissi olmalıdır; bu his arzunuzun gerçekleştiğini önceden görmüş olmanızdan doğacaktır. Gerçek dilek sanatı ve biliminin dayandığı sağlam temel, bilinçli zihin hareketinizin engin bir bilgelik ve sınırsız bir güce sahip olan bilinçaltı zihninizden kesinlikle cevap alacağına duyduğunuz eksiksiz güven ve bunun gerçekleşeceğini bilmenizdir. Bu süreci izlediğinizde dileğiniz kabul edilecektir.
  DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:[email protected]

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hedef - kişisel gelişim - bilinç - bilinçaltı - olumlama - telkin - hipnoz - nlp - olumlama - subliminal mp3 - bilinçaltı - telkin -

Yorumlar