Bilinçaltının Önemi

Define sandığı kendi içinizdedir. Gönlünüzdeki arzuların karşılığını burada arayın.
Hangi çağda olursa olsun her büyük insanın sahip olduğu o müthiş sır, bilinçaltının güçleriyle temasa geçmeleri ve bu gücü salıvermeleri olmuştur. Siz de aynısını yapın.
Bilinçaltınızda her sorunun cevabı vardır. Uykuya dalmadan önce bilinçaltınıza "Sabah saat altıda kalkacağım" emrini verirseniz sizi tam saatinde uyandıracaktır.
Bilinçaltınız bedeninizin kurucusudur ve şifasını da o verebilir. Her gece yatarken kendi kendinize söylediğiniz olumlamalar sağlığınızın kusursuz olması yönünde olsun; sadık uşağınız bilinçaltınız buyruğunuzu yerine getirecektir.
Her düşünce bir neden, bir etkidir ve her koşul da bir sonuçtur.
Bir kitap ya da harika bir tiyatro yazmak, dinleyicilerinize fevkalade bir konuşma yapmak istiyorsanız bu fikri sevgiyle hissederek bilinçaltınıza iletin; o da size istediğiniz karşılığı verecektir.
Bir gemiyi idare eden kaptan gibisiniz. Kaptanlar doğru emirler vermelidir; siz de bir kaptan gibi, deneyimlerinizi yöneten ve denetleyen bilinçaltınıza doğru emirler (düşünceler ve imgeler) göndermelisiniz.
Asla "Şunu alamam" ya da "Bunu yapamam" gibi sözler söylemeyin. Bilinçaltınız bu sözcükleri yalın anlamlarıyla alacak ve bu düşüncelerden dolayı yapmak istediğiniz şey için paranız ya da yeteneğiniz olmadığını kabul edecektir.
Yaşam yasası inanç yasasıdır. İnanç, zihninizdeki düşüncedir. Size zarar verecek ya da canınızı yakacak şeyler düşünmeyin. Bilinçaltınızın iyileştirme, esin, güç ve zenginlik verme gücüne inanın. Neye inanırsanız onunla karşılaşacaksınız.
Düşüncelerinizi değiştirin ki kaderiniz de değişsin.
Bilinçaltınız bedeninizin bütün hayatini fonksiyonlarını denetler ve tüm sorunların çözümünü bilir.
Uykuya dalmadan önce, bilinçaltınızdan özel bir ricada bulunun ve onun mucizeler yaratan gücünü kendi üzerinizde kanıtlayın.
Bilinçaltınıza girdiğiniz her şey kendini koşullar, deneyimler ve olaylar olarak dışa vuracaktır. Bu yüzden, kafanızdaki fikirlere ve bilinçli zihninize soktuğunuz düşüncelere dikkat edin.
Etki ve tepki yasası evrenseldir. Düşünceniz etki, bilinçaltı-nızın bu düşünceye verdiği karşılık da tepkidir. Düşüncelerinize dikkat edin!
Bütün düş kırıklıkları yerine gelemeyen arzulardan kaynaklanır. Siz, engellere, gecikmelere ve güçlüklere kafanızı takmış-sanız, bilinçaltınızın karşılığı da buna göre olacak ve kendi iyiliğinizi engelleyecektir.
Eğer bilinçli bir şekilde, "Bu dilekte bulunmamı sağlayan bi-linçaltımın gücünün, benim aracılığımla bunu gerçekleştireceğini de biliyorum" derseniz Yaşam İlkesi kendi ahengi ve ritmi içinde sizin içinizden akacaktır. Bu da bütün çatışmaları ortadan kaldıracaktır.
Endişe, tasa ve korkularla, kalbinizin ritmini, akciğerlerinizi ve diğer organlarınızı bozabilirsiniz. Bilinçaltınızı ahenk, sağlık ve huzurla besleyen; o zaman bedeninizin tüm fonksiyonları tekrar normale dönecektir.
Bilinçli zihninizi en güzel umutlarla meşgul edin; bilinçaltı-nız da buna sadık kalarak size, düşünce alışkanlıklarınız doğrultusunda bir yaşam sunacaktır.
Probleminizin mutlu sonla sonuçlandığını hayal edin ve başarının heyecanını hissedin, hissettiğiniz ve hayal ettiğiniz şeyler, bilinçaltınız tarafından kabul edilecek ve gerçekleştirilecektir.
DERLEYEN: EDİTÖR
İletişim:[email protected]
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :bilinç - bilinçaltı - olumlama - telkin - hipnoz - nlp olumlama - subliminal - subliminal mp3 - bilinçaltı telkin - olumlama - -

Yorumlar